Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
jarná soblahovská
Úvod  Občan  

Otázky a odpovede

Položte otázku:

Meno a priezvisko:
E-mail:
Text:
Otázka sa týka:
Odpoveď poslať aj na uvedený E-mail

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.


Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Odpovede Mesta Trenčín, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Trenčín na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Trenčín si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Zobraziť otázky a odpovede na tému:
Otázka od: Gita Belová, 17.11.2017
Dobrý deň, na jar sa stretli osoby zastupujúce mesto s obyvateľmi ulice Gagarinova na schôdzi, ktorá sa týkala parkovania pred touto bytovkou. Momentálne je tu šikmé parkovanie s tým, že predné kolesá musia prekonať obrubník (pôvodne to bol chodník). Na schôdzi nám bolo prisľúbené, že do zimy sa tento chodník zrovná, čo sa dodnes nestalo. Takéto parkovanie je už teraz veľmi nepraktické a už vonkoncom si to neviem predstaviť, keď tam napadá sneh a nebodaj primrzne. Dočkáme sa ešte tento rok úpravy parkoviska tak, ako bolo prisľúbené? Pri vedľajšej bytovke ste promptne dokázali vybudovať parkovisko a nakresliť modré čiary. Parkovisko tam bolo zriadené obyvateľmi bytovky už viac rokov, no len štrkové, takže mestu asi vadilo, že nemôžu vyberať peniažky.... Takže kam idú peniaze vybrané za parkovaciu politiku, keď do budovania a zlepšovania parkovísk to evidentne nejde?! Ďakujem za odpoveď
Odpoveď:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility:

Úprava parkoviska je v návrhu rozpočtu na rok 2018. Ak tento návrh poslanci mestského zastupiteľstva schvália, parkovisko určite upravíme.

Peniaze vybrané z "parkovného" idú na budovanie a rekonštrukciu parkovísk. V roku 2017 to boli napríklad parkoviská na uliciach Považská, Hodžova, Dlhé Hony, Beckovská za Perlou, Inovecká, Kyjevská, Lavičková, Halalovka, Saratovská, teraz sa začína budovať napríklad aj na Clementisovej ulici.

Otázka od: Michal Kukučka , 17.11.2017
Dobrý deň, hľadal som aktuálne informácie k projektu Terminál, najnovšia odpoveď "Na projekte Terminál Trenčín stále pracujeme" ma rozhodne neuspokojila. Znamená to, že sa projekt prekresluje? Prečo sa ešte nezačalo s realizáciou, sú problémom financie alebo sú tam iné prekážky? Kedy je naplánovaný začiatok a koniec výstavby? Mesto nemá žiadne informácie k takejto strategickej stavbe, keď otázku len preposiela na investora? Vopred ďakujem za obsiahlejšiu odpoveď.
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

Áno, je to tak, nemáme žiadne iné informácie. Investor s nami v tejto veci už dlhší čas nekomunikuje.

Otázka od: Jaroslav Kralovensky, 16.11.2017
Dobry den! Chcem sa informovat, ci nie je v plane mesta vybudovat betonovu barieru, resp. minimalne zvodidla na konci komunikacie Vychodna (ako sa vychadza z Juhu) tesne predtym (ca 60m), ako sa napaja na dvojprudovu komunikaciu Generala Svobodu smerujucu z Juhu na Soblahovsku. Jedna sa konkretne o miesto za malym dopravnym ostrovcekom (po pravej strane), ktory vznikol kvoli odbocke na Juh II (slepa ulica). Realizuju sa tu nove stavby a konkretne moja rodina stavia dom, ktory je ako prvy po lavej strane pri vjazde na Juh II, resp. najblizsie pri komunikacii Vychodna. Len za posledny rok pocas stavby sme zaregistrovali 4-5 dopravnych nehod, pri ktorych auta skoncili na nasom pozemku napriek docasnemu oploteniu (je stale pokriveny). Urcite nam date za pravdu, ze tu musi mesto nieco zrealizovat, aby sa tam dalo bezpecne byvat bez tragickych nasledkov. Znizenie rychlosti to urcite nevyriesi. Vopred vdaka za reakciu, resp. riesenie daneho problemu. S pozdravom J. Kralovensky
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

Ďakujeme za podnet. Máte pravdu. Mesto tu v dohľadnom čase umiestni dve betónové zvodidlá.

Otázka od: Miro D., 16.11.2017
Dobry den. Prečital som si, ze mesto investoalo do noveho viacuceloveho ihriska cca 180 000 eur. Kedy konecne investujete do zimneho stadiona Pavla Demitru, ktory navstevuje tisicky ludi a ktory potrebuje nevyhnutne vymenit sedacky? Stadion je majetkom mesta, to fakt nikomu nie je blbe to, v akom stave sa nachadza? Dakujem za odpoved.
Odpoveď:

Róbert Buchel, Mestské hospodárstvo a správy lesov, m. r. o.:

Počas obdobia, odkedy má mesto Trenčín v správe Zimný štadión P. Demitru tu bolo realizovaných niekoľko investícií: rekonštrukcia kondenzačnej časti chladenia, výmena mantinelov a bezpečnostných skiel, nátery zábradlí a kovových konštrukcií sedačiek,  rekonštrukcia všetkých šatní a nákup nových bránok - spolu približne 240 tisíc eur.

 

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

V investovaní do zimného štadióna bude Mesto pokračovať, no treba pamätať aj na to, že Mesto má ešte niekoľko kultúrnych stredísk, škôl a škôlok a ďalších budov, do ktorých tiež investuje a aj bude investovať.

Otázka od: Irena R., 16.11.2017
Dobrý deň. Karpatská ulica bola dlhé roky rozbitá. Teraz je tam nový, ale veľmi hrboľatý povrch. Kedy bude cesta naozaj opravená? Reklamovalo mesto tieto práce? Je to podľa vás v poriadku?
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

Karpatská ulica nie je po jej rekonštrukcii v poriadku, preto ju Mesto neprebralo a reklamovalo. Vysúťažený zhotoviteľ bude musieť na jar - hneď, ako počasie dovolí - preasfaltovať cestu.

Otázka od: Ján Boleček, 15.11.2017
Dobrý deň. Prosím Vás mohli by ste mi poslať nejaký harmonogram dokončenia chodníkov na sídlisku Juh v blízkosti OZC Južanka? Rozbiť ich trvalo 2-3 dni. Ale čo ďalej? Dúfam, že kým napadne sneh, budú hotové.
Odpoveď:

Miroslav Sádecký, útvar interných služieb:

Ukončenie tejto investičnej akcie je plánované do 22. 11. 2017.

Otázka od: Daniel , 13.11.2017
Dobrý deň, chcem sa spýtať, prečo aj po poslednej rekonštrukcii krytej plavárne mesto Trenčín nedokáže alebo nechce zabezpečiť vyhovujúcu teplotu vzduchu a o vode hlavne v plaveckom bazéne ani nehovorím. Aký je problém, aby bola voda v bazénoch aspoň o 2 stupne teplejšia? Nechápem, prečo v krajskom meste nedokážeme zabezpečiť bežný štandard, ale bežnejšie je pozerať sa na "drkotajúce" zuby detí vo vode aj následne, keď z nej idú do spŕch. Ďakujem za odpoveď.
Odpoveď:

Róbert Buchel, správca krytej plavárne:

Teplota vzduchu aj vody spĺňa všetky normy stanovené zákonom pre prevádzkovanie krytej plavárne. Systém je riadený počítačom. Teplota vody v plaveckom bazéne má 26,5 stupňov C , teplota v detskom bazéne 29 stupňov C a teplota vzduchu 28 stupňov C. 

Otázka od: lenka, 13.11.2017
Dobry den, chcem sa opýtať, že ked chcem vysadiť zivý plot medzi panelákmi, aby oddeloval detske ihrisko od hlavnej cesty, musim o povolenie ziadať mesto alebo mozem vysadzať? Ak mozem vysadzať, nestane sa jedneho dna, ze pride niekto z mestkej správy a vyseka to? Ďakujem za odpoved
Odpoveď:

Ingrid Kuľhová, útvar stavebný a životného prostredia:

Sadiť akékoľvek dreviny na mestský pozemok je zakázané. Ak chcete z nejakého dôvodu niekam umiestniť výsadbu, pošlite mi, prosím na MsÚ na moje meno mapku s vyznačením miesta výsadby. Ak bude táto výsadba na danom mieste vhodná spolu so správcom verejnej zelene ju zahrnieme do náhradnej výsadby realizovanej mestom.

 

Otázka od: Ivan Drgon, 13.11.2017
Dobry den, chcem sa spytat, kto zadaval a ma na starosti presadzanie stromov pri hradzi medzi ulicami Clementisova, Kraskova az po garaze. Pri realizacii som videl NA s rukou firmy KP Real, predpokladam, ze bolo iba objednane. Prosim o kontakt na zodpovednu osobu za mesto, ktoru mozem kontaktovat a danu vec s nou prekonzultovat, kludne aj osobne na mieste a firmu, ktora prace realizovala. Dakujem
Odpoveď:

Ľuboš Balušík, riaditeľ Mestského hospodárstva a správy lesov, m.r.o.:

Zodpovednou osobou je Peter Kadák, náš zamestnanec: 0904 631 726. Túto prácu sme objednali u firmy Alexander Gubár – PINUS, Trenčín.

 

Otázka od: M, 11.11.2017
Dobry den prajem, prosim Vas planuje mesto v blizkej dobe riesit zakrutu na Istebnickej ulici, v oblasti domov 90 az 94?? Pytam sa kvoli tomu, ze vzdy ked co i len trochu naprsi vzdy tam dojde k nejakej kolizii. Vodici nedodrziavaju rychlost v zakrutach v oboch smeroch a stava sa, ze vzdy skoncia v protilahlej priekope. Tento usek je velmi nebezpecny, nema po stranach ziaden chodnik, chodci musia chodit po krajnici. Davnejsie tu bola rychlost znizena na 40km/h a chodievali sem aj policajti merat na tento usek.. Preto sa pytam, vie mesto tuto situaciu riesit, alebo cakate kym sa stane nieco tragicke na tomto useku?? Vdaka za info.
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

Ide o cestu III. triedy vo vlastníctve Trenčianskeho samosprávneho kraja. Váš podnet sme im zaslali. Ich odpoveď zverejníme tu.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín