Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Zimný západ
Úvod  Občan  

Otázky a odpovede

Položte otázku:

Meno a priezvisko:
E-mail:
Text:
Otázka sa týka:
Odpoveď poslať aj na uvedený E-mail

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.


Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Odpovede Mesta Trenčín, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Trenčín na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Trenčín si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Zobraziť otázky a odpovede na tému:
Otázka od: Marcela Opačita, 18.01.2017
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, dokedy je potrebné doložiť doklady na úľavu za platbu za komunálny odpad v roku 2017. Ďakujem.
Odpoveď:

Katarína Tomášková, útvar ekonomický:

Žiadosť o odpustenie alebo zníženie poplatku za komunálne odpady na rok 2017 je potrebné podať si až po obdržaní rozhodnutia o výrube poplatku. K žiadosti o odpustenie alebo zníženie poplatku je potrebné doložiť aj doklady preukazujúce nárok na odpustenie alebo zníženie poplatku v zmysle platného VZN.

Otázka od: Dalibor Kebisek, 18.01.2017
Dobry den. Moja otazka: ak mam v rukach platnu zelenu kartu na primestku dopravu, na ktorej je ZTP a moje foto, musim sa preukazat aj preukazom ZTP? Nestaci, ze to Vas system "zoberie" priamo z karty? Dakujem.
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

Podľa informácií od dopravcu  - ak ste majiteľom dopravnej karty SAD Trenčín vydanej pre ŤZP, už viac nemusíte nič dokladovať. Do doby platnosti vyznačenej na karte, je platná bez iných dokladov. Ako potvrdila hovorkyňa SAD Trenčín Ivana Strelcová, vzájomne si tieto dopravné karty uznávajú aj medzi jednotlivými podnikmi SAD. Ak by ste cestovali v inom regióne, môžete teda použiť vašu kartu.

Otázka od: PhDr.Marta Halečková, 18.01.2017
Dobrý deň, dňa 2.11.2016 mi p. Viera Gugová na požiadavku premiestnenia kontajnera na zber šatstva na Kraskovej ulici odpovedala: "Kontajner na šatstvo bude premiestnený na miesto, ktoré navrhujete." Dodnes sa tak nestalo, naďalej sa tam hromadia kopy odpadu - teraz aj snehu - a sťažujú prístup k iným kontajnerom nielen obyvateľom, ale aj pracovníkom firmy Marius Pedersern. Preto sa opätovne pýtam, môžeme sa dočkať nápravy?
Odpoveď:

Viera Gugová, útvar stavebný a životného prostredia:

Presun nádoby sme urgovali. Podľa vyjadrenia občianskeho združenia HUMANA people to people Slovakia bude kontajner na odber použitých textílií, oblečenia a obuvi presunutý do konca 4. kalendárneho týždňa.

Otázka od: Igor, 17.01.2017
Dobry den. Chcel by som poprosit o prepracovanie znaciek v Zlatovciach, konkretne na ulici Hlavna. Na ulicu Hlavna vedu dve odbocky z ulice Na kamenci, z obidvoch sa da ist na ulicu Hlavna, ale naopak naspat sa da vratit uz len cez ulicu Na zahrade, kedze v druhej je osadena jednosmerka. Tam ale vznika problem. Ulica Na zahrade nie je dostatocne siroka na obojsmernu premavku + tam aj napriek znacke zakaz statia stoja odstavene osobne automobily (obyvatelia tych domov nemaju kde inde zaparkovat). Preto by som navrhol osadit znacku zakaz odbocenia z ulice Na kamenci na ulicu Na zahrade, ktora pokracuje smerom do ulice Hlavna a odstranil z ulice Na zahrade nezmyselnu znacku zakaz statia a z tej ulice by sa stala taktiez jednosmerka. Cize z dvoch prijazdov na ulicu Hlavna by bol jeden na prijazd a druhy na vyjazd z ulice Hlavna. Dufam, ze je to aspon pochopitelne, kazdy, kto pozna Zlatovce musi vediet, kde sa tieto ulice nachadzaju a kde vznika problem. Preto teda pokladam tuto otazku, ci sa s tym da nieco riesit.
Odpoveď:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru dopravy:

S takýmto riešením musia súhlasiť obyvatelia ulice. Je potrebné podať hromadnú žiadosť s minimálne 50 % podpisov obyvateľov ulice Na Záhrade. Mesto nechce robiť úpravy dopravy na základe žiadosti jedného človeka bez súhlasu jeho susedov, nakoľko sa toto v minulosti zneužívalo na riešenie susedských sporov. Odporúčame žiadosť podať cez Výbor mestskej časti Západ.

Otázka od: Monika Skukálková, 17.01.2017
Dobrý deň, chcem vyjadriť nespokojnosť s osadením STOP-ky v križovatke Veľkomoravská / Bratislavská. Tá značka zdržuje už aj tak komplikované pripájanie na hlavnú cestu a teraz v zimnom období, kedy je rozbiehanie do mierneho brehu ešte problematickejšie - skôr problém spôsobí, ako vyrieši.
Odpoveď:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru dopravy:

Značka bola osadená na základe požiadavky dopravného inšpektorátu. Vzhľadom na početné sťažnosti vyvoláme rokovanie s policajným zborom za účelom prehodnotenia dopravnej situácie.

Otázka od: Jakub, 17.01.2017
Dobrý deň, chcel by som dať podnet na obrovské výtlky na ulici Brnianska v Zámostí. V oboch jazdných smeroch sa dajú momentálne nájsť také jamy, že ak si náhodou človek nevšimne, tak v tom výtlku nechá nápravu. Preto by ma zaujímalo, kedy sa to vyrieši. Dúfam, že v blízkej dobe. Ďakujem.
Odpoveď:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru dopravy:

Pri momentálnej poveternostnej situácii nie je možné vykonávať opravy komunikácií, nie sú v prevádzke ani výrobne asfaltových zmesí. Vašu žiadosť preto zaraďujeme do zásobníka opráv miestnych komunikácií. Opravu možno očakávať najskôr v apríli, kedy sa rozbehne stavebná údržba ciest a aj prevádzka výrobne asfaltových zmesí.

Otázka od: NT, 17.01.2017
Dobry den, rad by so sa spytal, kedy mesto upravi (odhrnie) odbocovaci pruh na krizovatke v smere od Kauflandu na ulicu K Dolnej stanici. V ramci bezpecnosti a plynulosti cestnej premavky by bolo vhodne to urobit cim skor. Vdaka.
Odpoveď:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru dopravy:

Predpokladám, že ide o križovatku ulíc Električná / K dolnej stanici. Vami spomínaný odbočovací pruh sa nachádza na ceste II/507 (Električná ulica) v majetku a správe Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Otázka od: Ing. Peter Dudra, 17.01.2017
Dobrý deň,v súčasnej dobe sa "morím" s problémom, ako a kde reklamovať tovar zrušenej spoločnosti Baumax. Spoločnosť OBI sa vyjadruje, že nie je nástupníckou organizáciou a reklamácie spoločnosti Baumax nevybavuje. Podľa vyjadrenia Slovenskej obchodnej inšpekcie podľa § 15 zákona o ochrane spotrebiteľa pri zrušení prevádzkarne bol predávajúci povinný informovať najneskôr sedem dní pred zrušením prevádzkarne umiestnením oznamu v prevádzkarni na mieste, kde je uvedená prevádzková doba, o tom, kde a kto je povinný vyrovnať záväzky voči spotrebiteľom, najmä, kde môžu spotrebitelia uplatniť svoju reklamáciu a o dátume zrušenia prevádzkarne. Predávajúci o tom zároveň písomne informuje obec, na ktorej území je prevádzkareň umiestnená. Obec je povinná na požiadanie tieto informácie poskytnúť spotrebiteľovi. Na základe týchto skutočností Vás žiadam o poskytnutie informácií, kde môžem uplatniť svoju reklamáciu voči spoločnosti Baumax. Ďakujem Ing. Peter Dudra
Odpoveď:

Barbora Jajcay, útvar ekonomický:

Spotrebitelia môžu svoje reklamácie a iné spotrebiteľské práva po 31. 10. 2015 ďalej uplatňovať na adrese bauMax SR, spol. s r.o., Hodonínska 25, 841 03  Bratislava, kde budú ďalej riešené vzniknuté reklamácie.

Otázka od: Jozef Strápek, 16.01.2017
Dobry den. Uz plati novy harmonogram odvozu komunalneho odpadu? Ak mi komunalny odpad doteraz vyvazali 1x za 2 tyzdne v utorok a podal som si formular na vyvoz 1x tyzdenne uz to plati od noveho roka? A den vyvozu sa nezmenil (teda vzdy v utorok?) Dakujem
Odpoveď:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia:

Návratky, ktoré občania zaslali, spracovávame a postupne zadávame spoločnosti  Marius Pedersen, aby požadované zmeny technicky zrealizovali aj v teréne na nádobách. Nie je možné technicky zabezpečiť všetky zmeny hneď a preto prosíme občanov o trpezlivosť.  Občania, ktorí požadujú zmenu v rozsahu služieb väčšiu, ako využívali doteraz, nech sa na nás telefonicky obrátia a budeme sa snažiť im túto zmenu zabezpečiť čo najskôr.

Požiadavka na Vaše meno a adresu bola dnes zadaná spoločnosti Marius Pedersen, takže by mala byť čoskoro zrealizovaná.

Otázka od: Lubos H, 16.01.2017
Dobry den. Kde na stranke trencin.sk sa da najst harmonogram rekonstrukcie namestia? Bude sa rekonstruovat aj Matusova ulica a teda aj pristup na hrad? Bude mozne vyuzivat Matusovu ulicu pre dopravu autom na hrad, resp. do restauracie Fatima v pripade svadby? Dakujem za odpoved
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

Matúšova ulica nebude počas rekonštrukcie Mierového námestia uzavretá. Prístup na hrad nebude ovplyvnený.

O harmonograme rekonštrukcie Mierového námestia budeme informovať občanov na webstránke aj v mestských novinách Info.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín