Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Úvod  Občan  

Otázky a odpovede

Položte otázku:

Meno a priezvisko:
E-mail:
Text:
Otázka sa týka:
Odpoveď poslať aj na uvedený E-mail

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.


Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Odpovede Mesta Trenčín, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Trenčín na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Trenčín si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Zobraziť otázky a odpovede na tému:
Otázka od: Jozef Rebroš, 19.09.2016
Podľa harmonogramu vývozu odpadu, dňa 13.9.2016 mal byť vykonaný odvoz plastov /vrecia 2/ z Panenskej ulici v Trenčíne. Mám dotaz, prečo plánovaný odvoz nebol vykonaný a tak vyložené vrecia s plastom sú už týždeň pred domami na ulici a je nebezpečenstvo, že tieto plasty budú po prípadnom roztrhaní vriec, vetrom rozhádzané po okolí. Ďakujem za vybavenie a zostávam s pozdravom Jozef Rebroš.
Odpoveď:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia:

Spoločnosť Marius Pedersen sa ospravedlňuje. Posádka, ktorá bežne vykonáva zber plastov bola chorá a nová posádka pri zbere na túto ulicu pozabudla a vývoz nezrealizovala. Dnes (20.9.) bol urobený náhradný vývoz.

Otázka od: Jozef Tkáč, 19.09.2016
Do priemyselnej časti TN Pod sokolice ide na 6,00 iba jeden jediný autobus a to č.1. Linka č.11 už nestíha na 6,00 a 23 bola zrušená. To znamená, že všetci pracujúci, ktorí tam chcú ísť na rannú smenu začínajúcu o 6,00 sa musia natlačiť do linky č.1. Je toto v poriadku? Je nutné posunúť odchod linky č. 11 o 5 minút skôr. Výrobnú sféru v TN nepotrebujeme? Alebo vyhovuje v TN, že ľudia uprednostňujú autá?
Odpoveď:

Milan Kadlecaj, spoluautor nového grafikonu MHD:

Vašu pripomienku ohľadom posunu linky č. 11 na 5:30 hod. - po ukončení pripomienkovania, ktoré ešte trvá do konca septembra - zvážime. Linku č. 1 o 5:20 hod. vykonáva kĺbové vozidlo, ktoré má kapacitu 45 miest na sedenie a 122 miest na státie, takže o „tlačenie“ sa v tomto prípade určite nejedná.

Otázka od: Matej Homola, 18.09.2016
Dobry den. Chcel by som sa spytat, kto osadzal zabrany na konci parkovacich boxov na Palackeho ulici. Pride mi to, ze si niekto neprecital navod na montaz alebo nerozmyslal. Zabrany su namontovane subezne s cyklotrasou a auta parkuju sikmo. Takze vo finale auto lavym kolesom zabranu minie a zastavi sa, az ked sa o nu oprie pravym kolesom. 1. Hrozi poskodenie podvozku auta, 2. vacsina aut tym padom stoji lavym kolesom na ciare vymedzujucej cyklotrasu a prednou castou do nej zasahuje. Bud mali byt namontovane zabrany kolmo na parkovacie miesto (kolmo na auto) alebo posunute viac vlavo - pretoze lave koleso je najblizsie k cyklotrase ... Dalsia otazka musim si kupit rezidencnu kartu ak autom vozim deti z Kostolnej do skoly a skolky v blizkosti mojho pracoviska? Auto parkujem na sukromnom pozemku, ale kazdy den zastavim na 2-3 minuty pri škole a skolke. Este by ma zaujimalo, kedy sa obcania dozvedia ako, kedy a kde ziskat rezidencnu kartu. S ohladom na to, je v Trencine a okolí niekolko desiatok tisic aut, (ktorych majitelia vacsinou v pracovnej dobe pracuju) by ma zaujimalo ako to chce mesto zvladnut ked vacsina ludi tieto veci moze vybavovat po pracovnej dobe. Zaujimalo by ma ako chce mesto zvaldnut taky napor ludi.
Odpoveď:

Róbert Hartmann, poverený vedením útvaru dopravy:

O zle namontovaných parkovacích zábranách vieme a už sme ich reklamovali u spoločnosti, ktorá ich osadila. Zábrany sú osadené na stred parkovacieho miesta, pričom mali byť osadené k ľavej čiare.

Otázka od: Jan Fabian, 17.09.2016
Dobry den, preco je na mieste zasypanej jamy pri ODA stale iba travnik? Ake ma mesto plany s tymto pozemkom a ake su konkretne casove terminy pre tieto kroky? Dakujem, Fabian
Odpoveď:

Lucia Zaťková, útvar právny:

Táto lokalita je z hľadiska urbanistického uvažovaná ako verejný priestor, ktorého optimálne riešenie musí byť predmetom urbanisticko-architektonickej súťaže. K príprave tejto súťaže už prebehlo viacero diskusií o budúcom využití vrátane konzultácií s Krajským pamiatkovým úradom v Trenčíne. Nakoľko ide o verejný priestor Mesta Trenčín, podmienky pre zadanie tejto súťaže budú ešte predmetom ďalšej komunikácie s verejnosťou a odborníkmi a taktiež musia byť odsúhlasené príslušnými orgánmi Mesta Trenčín. Možnosti Mesta Trenčín pri nakladaní s pozemkom, ako aj pri príprave a následnej realizácii výsledkov urbanisticko – architektonickej súťaže sú zároveň obmedzené z dôvodu vecného bremena zriadeného na tomto pozemku spočívajúceho v práve spoločnosti Tatra Real Trade, a.s.. na umiestnenie stavby podzemných garáží, ich údržbu a prevádzkovanie. V tejto veci je aktuálne Okresným súdom Trenčín vedené súdne konanie o určenie neexistencie práva vecného bremena. Do ukončenia tohto súdneho konania Mesto Trenčín v záujme predchádzania vzniku škôd, ktoré by mohli byť spôsobené uplatnením práva zodpovedajúceho vecnému bremenu spoločnosťou Tatra Real Trade, a.s.  nebude s touto nehnuteľnosťou nakladať ani na nej  umiestňovať akékoľvek stavby.  

 

Martin Beďatš, hlavný architekt mesta:

Po vyriešení právneho stavu pozemku chceme tento priestor riešiť architektonickou súťažou ako relaxačno - oddychový priestor. Pred súťažou však prebehne ešte jedna diskusia s verejnosťou o funkčnom využití územia. Jedna takáto diskusia už bola a v nej ľudia navrhovali v tomto priestore napríklad zeleň, mobiliár, čitáreň knižnice, terasu kaviarne, prvky pre deti, workout, minigolf a podobne.

Otázka od: Anna, 17.09.2016
Dobrý deň, prečo nie je na ulici Jasná na Sihoti pri Radegaste prechod pre chodcov? Chodníky sú na obidvoch stranách cesty (v smere k podjazdu). Ako majú chodci bezpečne prejsť na druhú stranu? Za odpoveď vopred ďakujem.
Odpoveď:

Róbert Hartmann, poverený vedením útvaru dopravy:

Cesta aj chodníky sú stále stavbou Železníc SR, ktorá ešte nie je dokončená. V projektovej dokumentácii sú priechody pre chodcov i cyklistov a ku dňu kolaudácie budú vyznačené. Kedy to bude, zatiaľ zástupcovia stavby neoznámili.

Otázka od: Ludmila Margetínová, 17.09.2016
Mám zájem si prohlédnout Velkou Skalku u Trenčína. Prosím napište mi, jak je tam otevřeno, děkuji.
Odpoveď:

Alena Chrenková, útvar Kultúrno-informačných služieb:

Kláštor Veľká Skalka je pre verejnosť prístupný v septembri počas víkendov v čase od 10:00 do 17:00 hod. a v októbri tiež počas víkendov v čase od 13:00 do 17:00. Od novembra až do konca marca je kláštor pre verejnosť neprístupný.

Pri  návšteve je k dispozícii sprievodcovská služba. V prípade záujmu väčšej skupiny o prehliadku kláštora kontaktujte vopred sprievodcovskú službu e-mailom na: alebo telefonicky na čísle +421 910 842 824.

Otázka od: Marta Fabianová, 16.09.2016
Dobrý deň, bývam v prenajatom byte na sidlisku Sihoť, ale trvalý pobyt na tejto nemám. Chcem sa spýtať, ako to bude s poplatkami na parkovani a či si treba nahlásiť prechodný pobyt . Ďakujem za informáciu s pozdravom Fabianová
Odpoveď:

Iveta Marčeková, útvar dopravy:

Pre zakúpenie parkovacej karty rezidenta (ktorá je cenovo výhodnejšia) je požadovaný trvalý pobyt. Prechodný pobyt nepostačuje. Ak nemáte trvalý pobyt, môžete si zakúpiť abonentskú parkovaciu kartu, ktorá je oproti rezidentskej karte drahšia.

Otázka od: Tatiana Tylkova, 15.09.2016
Dobry den, chcela by som vediet, kedy budu pokosene pozemky za bytovym domom 6689 na Vychodnej ul. Kosit okolo nasho domu boli 2x a vobec nebolo treba, no za domom pokosia len 2-metrovy pas na kopci a zvysok vysokej buriny nechaju tak. Za mestskymi bytmi je pokosene vsetko, preco mesto nekosi cely svoj pozemok, ktory mu podla katastralnej mapy patri? Dakujem za odpoved.
Odpoveď:

Ľuboš Balušík, poverený vedením Mestského hospodárstva a správy lesov:

Z pozemku parc. č. 2315/349 vo vlastníctve mesta, o ktorý ide, je kosená celá rovná časť pozemku priamo za domom, celý vysoký svah a  cca 2m pás za hranou svahu na ďalšej terase patriacej k tomuto pozemku. Predmetnú terasu, žiaľ, za nieľko rokov neudržiavania nie je možné strojne pokosiť bežnými kosačkami používanými dodávateľmi prác. Ale plánujeme v roku 2017 po zakúpení prídavného zariadenia za traktor (mulčovací adaptér) pokosiť túto terasu a pripraviť ju tak na následné pravidelné strojné kosenie dodávateľmi.

Otázka od: Jaroslav Pisch, 15.09.2016
Mam otazku pre koho sa robi cestovny poriadok MHD? Pre cestujucich urcite nie, lebo toto, co vymysleli tvorcovia, je chore!!!
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

Áno, cestovný poriadok sa robí pre cestujúcich. Mnohí z nich sa zapojili do procesu tvorby a zúčastnili sa aj verejnej diskusie. Mohli ste tak urobiť aj Vy. Momentálne je nový cestovný poriadok v skúšobnej prevádzke a opäť je možné ho pripomienkovať na adrese . Nech sa páči, využite túto možnosť.

Otázka od: Andrea Plšková, 14.09.2016
Som cyklista a každý nový chodník poteší, ale nový chodník, ktorý sa buduje od železničneho mosta na hrádzu je veľmi úzky a hlavne prudko stočený. Problém stočiť sa, tam bude mať dospelý človek a nie tak dieťa. Dakujem
Odpoveď:

Róbert Hartmann, poverený vedením útvaru dopravy:

Šírka chodníka by mala byť 3 metre, čo je postačujúce. Stavbu realizujú železnice. Po jej skončení mesto prehodnotí stav a pristúpi prípadne k ďalším opatreniam a úpravám.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín