Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
jarná soblahovská
Úvod  Občan  

Otázky a odpovede

Položte otázku:

Meno a priezvisko:
E-mail:
Text:
Otázka sa týka:
Odpoveď poslať aj na uvedený E-mail

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.


Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Odpovede Mesta Trenčín, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Trenčín na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Trenčín si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Zobraziť otázky a odpovede na tému:
Otázka od: michal chladon, 11.02.2010
Dobrý deň. Myslím si, že Centrálný zápis do MŠ v Kubrej bude tento rok problematický hlavne pre rodičov zo vzdialenejších častí mesta ako je napr. Juh. Skúste si predstaviť ako sa niekoľko desiatok mamičiek aj s malými deťmi a kočiarmi musí pol hodinu trmácať MHD do Kubrej, absolvovať zápis (čakať možno aj hodinu) a potom MHD naspäť na Juh. Skúste zvážiť, či by nebolo vhodnejšie uskutočniť tento zápis aspoň v troch hlavných mestských častiach (Juh, Mesto, Kubrá)? Rodičia z Juhu by mohli svoje deti zapisovať na Juhu (napr. Kultúrne centrum alebo jedna z MŠ v spádovej časti), podobne aj v ostatných častiach. Tento rok sa to už asi nezmení, ale skúste nad tým pouvažovať do budúcna…
Odpoveď:

Danica Lorencová, Školské zariadenia mesta Trenčín:

Ďakujeme za návrh, ale tento rok  bol zápis prvý krát týmto spôsobom a môžeme skonštatovať, že sa osvedčil a niesol sa v pokojnej atmosfére. Okrem časti Soblahovská, kedy tu ráno  chvíľu rodičia čakali, /ale nie hodinu/ prebiehal zápis plynulo. Rodičia nemuseli chodiť s deťmi a samotný zápis trval maximálne 5  minút. Doba zápisu bola prispôsobená rodičom, aby mohli prísť jeden alebo druhý v takom čase, aký mu vyhovuje. Išlo hlavne o to, aby sme centrálnym zapísaním do databázy Školských zariadení zabránili viacnásobným zápisom na MŠ a zabezpečili si prehľad o počtoch zapísaných detí v jednotlivých častiach mesta.

Otázka od: Adriana Stanikova, 03.02.2010
Dobry den, zaujima ma kto financuje zakladne skoly v Trencine. Napr. opravu poskodenej strechy. Je to mesto Trencin, VUCka alebo nieko iny? Dakujem.
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

Financovanie základných škôl, ktorých zriaďovateľom je Mesto Trenčín, zabezpečuje Mesto.

 

Otázka od: Martina Jurtinusová, 19.01.2010
Prosim vas o informaciu, kedy, kde a komu mam odovzdat ziadost o prijatie dietata do materskej skoly, kedze dcera ma v lete 3roky, byvame na Soblahovskej ul. a starsia dcera chodila do skolky na Legionarsku ul. Mam samozrejme zaujem o tu istu matersku skolku, nakolko to mame blizko domu a pozname tam vsetky pani ucitelky! Velmi vam dakujem!!!
Odpoveď:

Danica Lorencová, riaditeľka Školských zariadení mesta Trenčín:

Na základe problémov s prijímaním detí do MŠ v minulých rokoch sme pristúpili k zmene spôsobu zápisu detí. Zápis bude centrálny, čo znamená, že rodičia si môžu už v týchto dňoch vyzdvihnúť žiadosti o prijatie dieťaťa  v materských školách, po vypísaní prinesú žiadosť v určenom dátume  na zápis na Školské zariadenia na Kubranskej ul. 20. v Trenčíne, kde budú prítomné aj riaditeľky MŠ.

Viac informácií o zápise do MŠ nájdete v sekcii .

 

Otázka od: Zuzana , 15.01.2010
Z toho čo som sa tu dočítala, mi vyplýva že ak nemám trvalé bydlisko v TN tak mi dieťa do MŠ nezoberiete.Staršia dcéra chodila do MŠ v TN , obidvaja rodičia pracujeme v TN, dcéra ide do ZŠ v Trenčíne, a teraz nemám kde umiestniť syna.Ak ho umiestnim do MŠ v mieste trvalého bydliska, nemá ho kto do školky vystrojiť a poobede vyzdvihnúť. Viete mi poradiť ako to riešiť ?
Odpoveď:

Danica Lorencová, riaditeľka Školských zariadení mesta Trenčín:

Aj v tomto roku bude podmienka trvalého bydliska v Trenčíne na prijatie dieťaťa do MŠ platiť. Uprednostnené budú teda deti z trvalým pobytom v TN, ale ak zostanú voľné  miesta, budú prijaté aj deti mimo Trenčína. Všetky informácie o zápise detí do MŠ budú včas predložené rodičom na webovej stránke mesta, ako aj v každej MŠ.

Otázka od: Juliana Stehlíková, 13.01.2010
dobrý deň, chcem sa spýtať kedy bude možné prihlásiť dieťa do materskej školy ul.28 oktobra Soblahovská, dakujem za odpoved, Stehlíková
Odpoveď:

Informácie o zápise detí do MŠ v Trenčíne nájdete na www.trencin.sk/zapis_MS.

Otázka od: Juraj Kropil, 07.01.2010
v leteckej skole v trencine sa sa da naucit aj lietat na velkych lietadlach ako su boeing737 a este vedsie pomocov simulatora?A je to aj ako stredna skola?
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

Bližšie informácie o štúdiu na Strednej odbornej škole letecko-technickej, Legionárska 140,  Trenčín nájdete na stránke školy: www.soslt.edupage.org alebo sa informujte prostredníctvom e-mailu na: .

Otázka od: Radka Maruskanicova, 17.12.2009
dobry den, moj syncek bude mat v aprili 3 roky , najneskor od septembra by mal nastupit do skolky , lebo skor mi ho nezoberu...kedy treba podat prihlasku? a kde prihlasku mozem ziskat? dakujem
Odpoveď:

Mgr. Danica Lorencová, riaditeľka Školských zariadení mesta Trenčín:

Prihlášku do materskej školy si budú môcť rodičia vyzdvihnúť po 15. januári u pani riaditeľky MŠ – najlepšie tam, kam chcú dieťa umiestniť. Termín zápisu aj s kritériami prijatia do MŠ bude zverejnený na výveske mestského úradu, na webovej stránke mesta a aj v každej materskej škole.

Otázka od: Lucia Ševčíková, 07.12.2009
Dcéra bude mať v novembri 2010 tri roky. Keď si podám prihlášku do škôlky môže nastúpiť v septembri alebo až po dovŕšení tretieho roku? Kedy sa budú deti prihlasovať do škôlky na rok 2010/11
Odpoveď:

Danica Lorencová, riaditeľka Školských zariadení mesta Trenčín:

Žiadosť pre dieťa treba podať už pri zápise detí na šk. rok 2010/2011, to znamená v marci 2010. Po dohovore s riaditeľkou MŠ bude dieťa podľa možností prijaté v septembri alebo v novembri 2010.

Otázka od: Martin Fabry, 29.11.2009
Chcem sa spýtať kedy bude zápis do prvého ročníka na škol. rok 2010/2011
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

V zmysle vyhlášky o základnej škole sa zápisy detí do prvého ročníka uskutočňujú v čase od 15. januára do 15. februára; presný termín, miesto a hodinu zápisu určí riaditeľ školy verejným oznamom.

 

Otázka od: terezia charastej, 13.08.2009
Prosim Vas, nemame tu trvaly pobyt. ale zijeme tu v Tn.Deti nejdu do skolky to chapem. Ale ked budu mat 6 rokov co sa stane? Oznamia mi aj v skole ze nenastupi do skoly?Stahovat sa urcite nebudeme.Planujeme tu zit nastalo. Dakujem za odpoved.
Odpoveď:

Útvar školstva:

Školská dochádzka pre 6-ročné deti je zo zákona povinná a nie je ovplyvnená trvalým pobytom.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín