Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
jarná soblahovská
Úvod  Občan  

Otázky a odpovede

Položte otázku:

Meno a priezvisko:
E-mail:
Text:
Otázka sa týka:
Odpoveď poslať aj na uvedený E-mail

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.


Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Odpovede Mesta Trenčín, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Trenčín na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Trenčín si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Zobraziť otázky a odpovede na tému:
Otázka od: Juraj Kropil, 07.01.2010
v leteckej skole v trencine sa sa da naucit aj lietat na velkych lietadlach ako su boeing737 a este vedsie pomocov simulatora?A je to aj ako stredna skola?
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

Bližšie informácie o štúdiu na Strednej odbornej škole letecko-technickej, Legionárska 140,  Trenčín nájdete na stránke školy: www.soslt.edupage.org alebo sa informujte prostredníctvom e-mailu na: .

Otázka od: Radka Maruskanicova, 17.12.2009
dobry den, moj syncek bude mat v aprili 3 roky , najneskor od septembra by mal nastupit do skolky , lebo skor mi ho nezoberu...kedy treba podat prihlasku? a kde prihlasku mozem ziskat? dakujem
Odpoveď:

Mgr. Danica Lorencová, riaditeľka Školských zariadení mesta Trenčín:

Prihlášku do materskej školy si budú môcť rodičia vyzdvihnúť po 15. januári u pani riaditeľky MŠ – najlepšie tam, kam chcú dieťa umiestniť. Termín zápisu aj s kritériami prijatia do MŠ bude zverejnený na výveske mestského úradu, na webovej stránke mesta a aj v každej materskej škole.

Otázka od: Lucia Ševčíková, 07.12.2009
Dcéra bude mať v novembri 2010 tri roky. Keď si podám prihlášku do škôlky môže nastúpiť v septembri alebo až po dovŕšení tretieho roku? Kedy sa budú deti prihlasovať do škôlky na rok 2010/11
Odpoveď:

Danica Lorencová, riaditeľka Školských zariadení mesta Trenčín:

Žiadosť pre dieťa treba podať už pri zápise detí na šk. rok 2010/2011, to znamená v marci 2010. Po dohovore s riaditeľkou MŠ bude dieťa podľa možností prijaté v septembri alebo v novembri 2010.

Otázka od: Martin Fabry, 29.11.2009
Chcem sa spýtať kedy bude zápis do prvého ročníka na škol. rok 2010/2011
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

V zmysle vyhlášky o základnej škole sa zápisy detí do prvého ročníka uskutočňujú v čase od 15. januára do 15. februára; presný termín, miesto a hodinu zápisu určí riaditeľ školy verejným oznamom.

 

Otázka od: terezia charastej, 13.08.2009
Prosim Vas, nemame tu trvaly pobyt. ale zijeme tu v Tn.Deti nejdu do skolky to chapem. Ale ked budu mat 6 rokov co sa stane? Oznamia mi aj v skole ze nenastupi do skoly?Stahovat sa urcite nebudeme.Planujeme tu zit nastalo. Dakujem za odpoved.
Odpoveď:

Útvar školstva:

Školská dochádzka pre 6-ročné deti je zo zákona povinná a nie je ovplyvnená trvalým pobytom.

Otázka od: terezia charastej, 13.08.2009
Prosim Vas je v Trencine tanecny kruzok kde by prijali aj 3 rocne dieta? Nechodi do skolky, neprijali ju, viem ze v skolkach sa kruzky.Ma pravo chodit pripadne len do kruzku v MS? Velmi ju bavi tanec, chcela som jej to umoznit.Dakujem.
Odpoveď:

Útvar školstva:

Tanečný krúžok pre vekovú kategóriu Vašej dcérky bude od septembra 2009 pracovať  pri Kultúrnom stredisku Aktivity na sídlisku Juh. Bližšie informácie získate na tel. čísle 032/658 26 08 alebo 0908 210 940. Krúžky v materských školách môžu navštevovať len deti MŠ.

Otázka od: janka n, 28.07.2009
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadne detských jasiel, či je možné umiestniť 14-mesačné dieťa len na dva dni v týždni a či by sa v tom prípade dal znížiť poplatok za jasle.
Odpoveď:

Útvar školstva:

Umiestnenie dieťaťa v detských jasliach je na dobu určitú a počíta s pravidelnou dochádzkou do detských jaslí. Poplatok je paušálny na celý mesiac, len v prípade  minimálne dvojtýždňového potvrdeného ochorenia lekárom sa vracia polovica, resp. celý poplatok. Umiestnenie na dva dni v týždni nie je možné.  

Otázka od: Janovová Adriána, 26.06.2009
Potrebovala by som zoznam materských škol, ktoré budú otvorenépočas leta v celom trenčianskom kraji. Ďakujem
Odpoveď:
Prevádzku materských škôl v meste Trenčín počas letných prázdnin nájdete na www.trencin.sk/48839.
Otázka od: Martina Novotová, 16.06.2009
Dobrý deň, som na materskej dovolenke s trojmesačnou dcérkou.Moja prvá dcéra ma 4 rokz a navštevuje štátnu materskú školu.Dnes som sa dozvedela že nemôže cez prázdninz navštevovať škôlku.že vraj škôlka je cez prázdninz výlučne pre deti,ktorých rodičia pracujú a nemajú kam deti dať. pôvodne som chcela dať dcérku do škôlky aspoň na jeden z tých dvoch voľných mesiacov aj kvôli tomu,že potom ju do škôlky dostanem len veľmi ťažko,nakoľko si bude musieť zase zvykať....je to dané nejakým zákonom?lebo na internete som nič nenašla.Ďakujem za odpoveď.
Odpoveď:

Žiadny zákon nezakazuje matkám na MD vodiť cez prázdniny deti do materskej školy. Je to skôr prosba alebo žiadosť o pochopenie, nakoľko učiteľky majú nárok zo zákona na 9 týždňov riadnej dovolenky a jediné obdobie, kedy ju  môžu čerpať, sú letné prázdniny. Ak si pani učiteľky nevyčerpanú dovolenku čerpajú počas školského roka ( pri poklese detí počas chorobnosti ), opäť sa rodičom nepáči, že sa deti spájajú do skupín a pod. Okrem iného, pani učiteľky sú tiež matkami a čas letných prázdnin chcú stráviť v kruhu svojej rodiny.

Otázka od: Dagmar Beňovská, 09.06.2009
Dobrý deň, kto určuje dĺžku "letných prázdnin" v materských školách v TN? Je to mesto alebo konkrétna MŠ? Je stanovené mestom, že MŠ musí byť zavretá celý kalendárny mesiac alebo to môže byť aj kratšia doba, príp.prelom mesiacov, napr. posledné 2 júlové a prvé 2 augustové týždne? Ďakujem.
Odpoveď:

Útvar školstva:

Dĺžku letných prázdnin v materských školách určuje vyhláška  MŠ SR č. 306/2008 Z.z. o materských školách ( § 2 najmenej tri týždne). Mesiac júl alebo august rozhodne väčšina rodičov na rodičovských združeniach v jednotlivých MŠ.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín