Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
jarná soblahovská
Úvod  Občan  

Otázky a odpovede

Položte otázku:

Meno a priezvisko:
E-mail:
Text:
Otázka sa týka:
Odpoveď poslať aj na uvedený E-mail

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.


Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Odpovede Mesta Trenčín, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Trenčín na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Trenčín si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Zobraziť otázky a odpovede na tému:
Otázka od: Ing Peter Hlavek, 08.10.2010
Dobry den,chcel by som vediet ci zamietnutie nasej ziadosti o prijatie do skolskeho klubu ZS Velkomoravska,naseho syna,je opodstatnena a v sulade so zakonmy Slovenskej Republiky.Ako dovod neprijatia nam bolo povedane ustne ze skolsky klub nedostal dostatocne financie od primatora mesta trencin,ze maju privela deti na triedu(co vsak nie je pravda) a ze deti ktorych matka je na materskej nemaju narok byt prijate.Ze prednostne pravo maju deti pracujucich rodicov,coz bolo ale podla vyhlasky z roku 1995.Kdezto podla Vyhlasky Ministerstva Skolstva Slovenskej Republiky z roku 2008,je prave tento odstavec upraveny a uz nie je ako podmienka na prijatie dietata do skolskeho klubu.Otazka je ci teda musia prijat nase dieta alebo nie?Dakujeme a dufame ze sa nam podari prist na koren veci a vyriesit tento probem v prospech syna.
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

V prípadoch, ak záujem o ŠKD prevyšuje kapacity, riaditeľ školy určí kritériá, na základe ktorých bude postupovať pri prijímaní do ŠKD. Pobyt v ŠKD nie je súčasťou povinnej školskej dochádzky, nie je teda povinná. Pre školský rok 2010/2011 má ZŠ na Veľkomoravskej ul. rozpočtované prostriedky na fungovanie 5 oddelení ŠKD, v 1 oddelení môže byť maximálne 25 detí.

Otázka od: Vasikova Kristina, 08.10.2010
Dobry den,ako je mozne,ze ZS Velkomoravska zdovodni neumiestnenie mojho vnuka v skolskom klube tym,ze nedostala fondy od primatora?!Dostali fondy na skolsky klub ci nie?Dakujem!
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

Podľa § 114 zákona č. 245/2008 Z.z. (školský zákon) môže byť v 1 oddelení školského klubu detí ( ŠKD) maximálne 25 detí. Základná škola na Veľkomoravskej ul. má rozpočtované prostriedky na otvorenie 5 oddelení ŠKD s počtom detí 125. Deti do ŠKD prihlasujú zákonní zástupcovia prostredníctvom prihlášky – zápisného lístka. Ak je počet záujemcov vyšší, ako je možné prijať, určí riaditeľ školy kritériá na prijímanie do ŠKD. Riaditeľ ZŠ, Veľkomoravská uprednostnil tých žiakov, ktorých matky sú zamestnané.

Otázka od: Dr Mojzis Miroslav, 08.10.2010
Dobry den,zaujimalo by ma ake podmienky musi splnat,kto poda ziadost o prijatie dietata do skolskeho klubu?Dakujem,pomozete mi.
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

Deti do ŠKD prihlasujú zákonní zástupcovia prostredníctvom prihlášky – zápisného lístka. Ak je počet záujemcov vyšší, ako je možné prijať, určí riaditeľ školy kritériá na prijímanie do ŠKD. Riaditeľ ZŠ, Veľkomoravská uprednostnil tých žiakov, ktorých matky sú zamestnané.

Otázka od: maria boorova, 07.10.2010
zakladna skola velkomoravska v trencine odmietla prijat moje dieta do skolskeho klubu z dovodu ze som tohto casu na materskej.Je tento dovod legalny?Ma moje dieta pravo byt prijate do klubu?
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

Podľa § 114 zákona č. 245/2008 Z.z. (školský zákon) môže byť v 1 oddelení školského klubu detí ( ŠKD) maximálne 25 detí. Základná škola na Veľkomoravskej ul. má rozpočtované prostriedky na otvorenie 5 oddelení ŠKD s počtom detí 125. Deti do ŠKD prihlasujú zákonní zástupcovia prostredníctvom prihlášky – zápisného lístka. Ak je počet záujemcov vyšší, ako je možné prijať, určí riaditeľ školy kritériá na prijímanie do ŠKD. Riaditeľ ZŠ, Veľkomoravská uprednostnil tých žiakov, ktorých matky sú zamestnané.

Otázka od: Mgr. Tomaš Petr, 15.09.2010
Dobrý deň. Zaujímalo by ma koľko detí navštevuje 1. ročník a 2. ročník ZS v Trenčíne. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

V týchto dňoch sa spracovávajú počty žiakov v trenčianskych ZŠ (okrem cirkevnej). Podľa posledných zisťovaní máme tieto údaje – prvákov k 1. sept. 2010 nastúpilo 473, počet druhákov bolo 435.

Otázka od: Viera Foltánová, 11.08.2010
Dobrý deň! Raz som využila túto službu,ale odpovede som sa nedočkala, tak skúšam opäť, ale na inú tému. Kedy sa začne konečne relizovať búranie a následne stavba športového aréálu pre najväčšie gymnázium Ľ.Štúra v Tn. Škôlka bola vysťahovaná, domčeky sú prázdne, začínajú sa tam zhlukovť divní ľudia a žiaci sa učia v nevyhovujúcich podmienkach. Písala som na VÚC, odpoveď žiadna. Pokiaľ viem, projekty sú, peniaze boli, ale asi už nie sú.Ak sa odpovede nedočkám, obrátim sa na média. Ďakujem
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

Materská škola na tomto území bola zrušená kvôli výmene pozemkov medzi Mestom a TSK. Na mieste materskej školy mala byť vybudovaná telocvičňa pre Gymnázium Ľ.Štúra. Zriaďovateľom Gymnázia Ľ. Štúra je Trenčiansky samosprávny kraj, preto by Vám práve TSK mal dať na Vašu otázku odpoveď.

Otázka od: zuzana nova, 21.07.2010
Dobry den, ako je mozne, ze mesto Trencin toleruje zamestnancom predškolskych zariadeni počas letnych prazdnin PN-ky a OCR-ky, ktore si davaju vystavovat aby usetrili dovolenku, pripadne ak uz maju dovolenku vycerpanu a este sa tym aj chvalia.
Odpoveď:

Danica Lorencová, školské zariadenia mesta Trenčín:

Je poľutovaniahodné, ak sa niekto tým chváli, ale žiaľ ani jeden zamestnávateľ si nemôže dovoliť "netolerovať" právoplatnú PN podpísanú lekárom. Je,  predovšetkým,  chybou lekárov, že uznajú zdravého za práceneschopného.

Otázka od: Veronika Cibulková , 23.03.2010
chcela by som sa opýtať, že či by sa nedalo zariadiť aby sme v škole mali na obed na výber aspoň s troch jedál .
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

Z Vašej otázky nie je zrejmé, či myslíte základnú alebo strednú školu. Mesto Trenčín je zriaďovateľom  základných škôl, stredné školy spadajú pod Trenčiansky samosprávny kraj. Preto ak ste žiačka ZŠ, treba túto požiadavku predniesť na združení rodičov, prípadne žiackej rade, prostredníctvom rodičov na rade príslušnej školy. Diétne stravovanie ponúka Mesto Trenčín v jedálni ZŠ, Ul. L. Novomeského a v MŠ, Opatovská.

Otázka od: michal chladon, 11.02.2010
Dobrý deň. Myslím si, že Centrálný zápis do MŠ v Kubrej bude tento rok problematický hlavne pre rodičov zo vzdialenejších častí mesta ako je napr. Juh. Skúste si predstaviť ako sa niekoľko desiatok mamičiek aj s malými deťmi a kočiarmi musí pol hodinu trmácať MHD do Kubrej, absolvovať zápis (čakať možno aj hodinu) a potom MHD naspäť na Juh. Skúste zvážiť, či by nebolo vhodnejšie uskutočniť tento zápis aspoň v troch hlavných mestských častiach (Juh, Mesto, Kubrá)? Rodičia z Juhu by mohli svoje deti zapisovať na Juhu (napr. Kultúrne centrum alebo jedna z MŠ v spádovej časti), podobne aj v ostatných častiach. Tento rok sa to už asi nezmení, ale skúste nad tým pouvažovať do budúcna…
Odpoveď:

Danica Lorencová, Školské zariadenia mesta Trenčín:

Ďakujeme za návrh, ale tento rok  bol zápis prvý krát týmto spôsobom a môžeme skonštatovať, že sa osvedčil a niesol sa v pokojnej atmosfére. Okrem časti Soblahovská, kedy tu ráno  chvíľu rodičia čakali, /ale nie hodinu/ prebiehal zápis plynulo. Rodičia nemuseli chodiť s deťmi a samotný zápis trval maximálne 5  minút. Doba zápisu bola prispôsobená rodičom, aby mohli prísť jeden alebo druhý v takom čase, aký mu vyhovuje. Išlo hlavne o to, aby sme centrálnym zapísaním do databázy Školských zariadení zabránili viacnásobným zápisom na MŠ a zabezpečili si prehľad o počtoch zapísaných detí v jednotlivých častiach mesta.

Otázka od: Adriana Stanikova, 03.02.2010
Dobry den, zaujima ma kto financuje zakladne skoly v Trencine. Napr. opravu poskodenej strechy. Je to mesto Trencin, VUCka alebo nieko iny? Dakujem.
Odpoveď:

Ľubica Kršáková, útvar školstva:

Financovanie základných škôl, ktorých zriaďovateľom je Mesto Trenčín, zabezpečuje Mesto.

 

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín