Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
jarná soblahovská
Úvod  Občan  

Otázky a odpovede

Položte otázku:

Meno a priezvisko:
E-mail:
Text:
Otázka sa týka:
Odpoveď poslať aj na uvedený E-mail

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.


Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Odpovede Mesta Trenčín, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Trenčín na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Trenčín si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Zobraziť otázky a odpovede na tému:
Otázka od: Zuzana, 28.01.2014
Dobrý deň, na centrálny zápis dieťaťa do materskej škôlky okrem potrebných dokumentov je potrebná účasť aj dieťaťa?ďakujem
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

Na centrálny zápis nie je potrebná prítomnosť dieťaťa.

Otázka od: Erika M., 17.01.2014
Dobry den,chcela by som sa opytat,co v pripade ak nezoberu syna do skolky z kapacit.dovodov....Mozem dat ziadosti do viacerych mater.skol naraz....Dakujem
Odpoveď:

Danica Lorencová, Školské zariadenia mesta Trenčín, m.r.o.:

Žiadosť si rodičia dávajú len na jednu materskú školu, ale práve preto je výhodný centrálny zápis, lebo sa tu v určený deň nachádzajú všetky riaditeľky MŠ z jednej časti Trenčína a ak už nie je miesto v jednej MŠ, ponúkame ihneď v inej v tomto obvode. Aj keď nie je isté, že bude dieťa umiestnené, najmä keď nespĺňa podmienky, snažíme sa umiestniť do septembra všetky deti.

Otázka od: Vlasta Flachsova, 07.01.2014
Dovrý deň.Chcem sa opýtať kde a kedy bude zápis do materských škôl na rok 2014/2015.Dakujem
Odpoveď:

Danica Lorencová, Školské zariadenia mesta Trenčín, m.r.o.:

Zápis bude v čase od 3.2. do 14.2.2014. Podrobnosti budú vyvesené v materských školách, na web stránke mesta a od 10.januára aj v mestských novinách Info. Podobne bude možné si vytlačiť žiadosť o prijatie dieťaťa z  web stránky  mesta Trenčín, prípadne si ju vyzdvihnúť na ktorejkoľvek MŠ v Trenčíne.

Otázka od: Jana Provazníková, 05.01.2014
Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať, kedy bude zápis detí do materskej školy na šk.rok 2014/2015 a či je prihláška dostupná aj na stiahnutie na internete. Veľmi pekne ˇdakujem za odpoveˇd.
Odpoveď:

Danica Lorencová, Školské zariadenia mesta Trenčín, m.r.o.:

Zápis bude v čase od 3.2. do 14.2.2014. Podrobnosti budú vyvesené v materských školách, na web stránke mesta a od 10.januára aj v mestských novinách Info. Podobne bude možné si vytlačiť žiadosť o prijatie dieťaťa z  web stránky  mesta Trenčín, prípadne si ju vyzdvihnúť na ktorejkoľvek MŠ v Trenčíne.

Otázka od: lenka, 19.12.2013
Dobry den, dovolujem si poziadat o informaciu, pripadne aj zverejnenie na stranke mesta, ktore konkretne ulice patria do spadovej oblasti ku jednotlivym ZS v Trencine v suvislosti so zapisom prvakov.
Odpoveď:

Jozef Baláž, útvar školstva:

Základné školy zriadené  mestom Trenčín majú  jeden školský obvod - mesto Trenčín. Je teda na rodičoch, do ktorej školy zapíšu dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky.

Otázka od: Marcela Porubanová, 09.12.2013
Dobrý deň, poprosím informáciu kedy a kde sa bude konať zápis detí do materských škôlok. Za odpoveď ďakujem S pozdravom Porubanová
Odpoveď:

Danica Lorencová, Školské zariadenia mesta Trenčín, m.r.o.:

Zápis do materských škôl v Trenčíne bude približne vo februári, termín zatiaľ nie je presne určený, ale bude trvať 2 týždne. Presné informácie budú vyvesené koncom januára v každej materskej škole, uverejnené v INFE aj na web stránke mesta.

Otázka od: Anna Z, 19.11.2013
kto je prevádzkovateľom školskej jedálne v ZŠ Na dolinách?
Odpoveď:

Jozef Baláž, útvar školstva:

Vlastníkom školskej jedálne je Detský domov, škola ju má v prenájme.

Otázka od: Ľudmila Hodálová, 18.11.2013
Dobrý deň prajem, dcérka bude mať v decembri 2014 3 roky, rada by som zistila ako postupovať pri jej zápise do škôlky. Predpokladám, že je potrebné to riešiť už teraz vo februári - marci prostredníctvom centrálneho zápisu detí alebo si podáme prihlášku priamo v škôlke, do ktorej ju chceme dať_ň? Rovnako ma zaujíma či bude môcť nastúpiť do školky k septembru 2014 aj ked ešte nedovŕši vek troch rokov. Ďakujem pekne.
Odpoveď:

Danica Lorencová, Školské zariadenia mesta Trenčín, m.r.o.:

Zápis do materských škôl na šk. rok 2014/2015  bude v januári, resp. vo februári 2014. Bližšie bude včas oznámený a vypísaný  vo všetkých materských školách, na webe mesta i v mestských novinách Info. Prednosť pri zápise budú mať deti, ktoré dovŕšia 3 roky do augusta 2014. To však neznamená, že  deti, ktoré nedovŕšili 3 roky, nemôžu byť prijaté do MŠ. Záleží na kapacite a počte prihlásených detí prípadne,  či nastúpia všetky prihlásené deti. Každý rok sa snažíme prijať väčšinu prihlásených detí. Prihlášku si budete môcť vytlačiť z web stránky, na ktorej bude uvedená alebo vyzdvihnúť priamo v materských školách.

Otázka od: Jozef Mrnka, 13.11.2013
Koho by som sa mal opytat, aby som nasiel vysledky z okresneho kola chemickej olympiady z 1987? Rozumiem, ze taketo informacie budu niekde v archive, ale po tolkychto rokov mam stale otazku na ktoru som vzdy chcel mat tu odpoved. Dakujem za pomoc.
Odpoveď:

Jozef Baláž, útvar školstva:

Po zrušení bývalého okresného úradu - odboru školstva sa veci takého charakteru nearchivovali. Kolega, ktorý mal na starosti olympiády, bohužiaľ, už nežije. Možno by Vám vedeli odpovedať na príslušnej škole. 

 

Otázka od: jarmila sotakova, 17.09.2013
čo sa stane ak deti nenastupia do školy možu mi ich zobrať
Odpoveď:

Magdaléna Grnáčová, útvar sociálnych vecí:

Zo zákona  o výchove a vzdelávaní vyplýva, že nikoho nemožno oslobodiť od plnenia povinnej školskej dochádzk. Povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najviac do konca školského roka, v ktorom žiak dovŕši 16.rok veku. Povinná školská dochádzka začína začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕši šiesty rok veku a dosiahne školskú spôsobilosť. Ak rodič, resp. zákonný zástupca neumožní svojmu dieťaťu povinnú školskú dochádzku, škola podá podnet na trestné stíhanie vo veci ohrozovania mravnej výchovy.

 

 

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín