Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Zimný západ
Úvod  Občan  

Otázky a odpovede

Položte otázku:

Meno a priezvisko:
E-mail:
Text:
Otázka sa týka:
Odpoveď poslať aj na uvedený E-mail

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.


Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Odpovede Mesta Trenčín, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Trenčín na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Trenčín si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Zobraziť otázky a odpovede na tému:
Otázka od: Andrea P., 03.04.2012
Dobrý deň, mesto je zriadovateľom školok, mám preto otázku na ich prevádzku. Platí rozpis prázdnin aj pre MŠ? Kde majú rodičia nechať 3-6 ročné deti, keď škôlka nefunguje z dôvodu prázdnin, alebo ako v prípade MŠ Švermova hocikedy keď oznámia rodičom, že je málo detí a škôlku jednoducho neotvoria? Táto informácia je často z jednoho dňa na druhý a nemá každý babičku na dôchodku. Mesto takto produkuje nezamestnaných pretože zamestnávatelia netolerujú časté vynechávanie prac.doby ! Kde teda môžem nechať dieťa počas prázdnin, alebo pri "neotvorenej" škôlke? O chvílu sa už moňo budem oň starať sama ako nezamestnaná pretože mi hrozí vyhadzov práve pre časté vynechávanie z uvedeného dôvodu. Ďakujem za odpoveď
Odpoveď:

Danica Lorencová, Školské zariadenia mesta Trenčín, m.r.o.:

Ak má  materská škola prerušenú prevádzku z akýchkoľvek príčin, je možné vždy zabezpečiť na ten čas prijatie dieťaťa na najbližšiu otvorenú MŠ, treba len kontaktovať riaditeľku Vašej MŠ, ktorá to zabezpečí. Počas prázdnin  sa vždy zisťuje záujem rodičov a prevádzka sa preruší na základe nízkeho počtu prihlásených detí. 

 

Otázka od: obcan, 26.03.2012
Slusne som sa pytal na dve veci. 1. ako sa naklada s majetkom byvalej horarne v Soblahove? 2. ci bol pan primator aspon na jednej zakladnej skole osobne na navsteve pocas svojho posobenia vo funkcii ani na jednu otazku som nedostal do dnesneho dna odpoved a zaujimalo by to aj inych obyvatelov Trencina... Pytam sa teraz preco? dakujem
Odpoveď:

Eva Hudecová, útvar majetku mesta:

Budova horárne je v správe mestskej rozpočtovej organizácie Mestské hospodárstvo a správa lesov. Mestský úrad zadal objednávku na vypracovanie znaleckého posudku na objekt horárne za účelom zistenia súčasnej všeobecnej hodnoty tohto majetku. V zmysle zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí, musí mestské zastupiteľstvo určiť a schváliť podmienky predaja nehnuteľnosti. Následne by mala byť vyhlásená verejná obchodná súťaž. Samotný predaj nehnuteľnosti konkrétnemu víťazovi musí schváliť opäť mestské zastupiteľstvo. Či sa uvedený objekt bude predávať, je na rozhodnutí mestského zastupiteľstva.

 

Erika Ságová:

V minulom roku sa primátor musel venovať predovšetkým urgentnému riešeniu finančnej situácie mesta, vzhľadom na reálnu hrozbu nútenej správy. Napriek tomu, navštívil v minulom roku ZŠ Na dolinách.

Dnes Vám už môžem povedať, že práve v piatok 13.apríla začína séria jeho návštev po trenčianskych základných školách. Primátor navštívi všetky školy postupne v najbližších týždňoch. Chce bližšie poznať ich prostredie, vzdelávací proces, mimoškolskú činnosť, ale najmä potreby a problémy. 

  

Otázka od: Daniela Vallová, 16.03.2012
Dobrý deň,chcela by som sa opýtať aká je možnosť umiestniť do škôlky dieťa s potravinovou alergiou? Môj syn má alergiu na lepok, sóju,jahody,kurkumin,a intoleranciu laktózy. V prípade, že škôlka neposkytuje takúto stravu je možné priniesť dieťaťu vlastnú?Ďakujem za odpoveď.
Odpoveď:

Danica Lorencová, Školské zariadenia mesta Trenčín, m.r.o.:

V MŠ Opatovská poskytujeme  stravovanie pre takéto deti s tým, že dieťa odoberá stravu z MŠ, ale rodičia si nosia chlieb, pečivo a múku na zahustenie. Kuchárka prispôsobuje stravu dieťaťu. Povinnosťou rodiča je priniesť potvrdenie od lekára v žiadosti o prijatie alebo zvlášť. Ak máte záujem, prosím prihláste sa čím skôr u riaditeľky MŠ Opatovská.

 

Otázka od: mamicka na MD, 21.02.2012
Dobry den, zaujimalo by ma, preco respektive na zaklade coho MS v Trencine ziadaju od mamiciek na MD, aby si svoje deti vyzdvihli do 15,30. Aj ked skolky su otvorene zväcsa do 16,15 az 16,30. Mamicka na MD si svoje zaväzky voci skolke plni rovnako ako pracujuci rodicia, vratane uhrady skolneho. Rozumiem a respektujem prazdninovy rezim, to si starsie dieta nechavam doma, aj ked polrocne prazdniny na ZS nemaju nic spolocne so skolkarmi. No bolo nam vysvetlene, ze aj pani ucitelky v MS si chcu a musia brat dovolenky... Ale ja predsa nemozem denne narusat rezim mladsiemu dietatu-potrebuje sa vyspat, najest...a v neposlednom rade mozem navstevovat vzdelavaci kurz, ci pracovat na ciastocny uväzok. Stretla som mnoho mam z roznych skolok, ktore boli pohorsene, nakolko "su nutene" chodit si pre deti do 14,15 alebo 14,30. Nerozumiem dovodu a ani opravneniu riaditeliek MS, mat na mamicky takuto poziadavku. Dakujem.
Odpoveď:

Danica Lorencová, Školské zariadenia mesta Trenčín, m.r.o.:

Prevádzka väčšiny materských škôl je zabezpečená z dôvodu prekrývania zmien učiteliek počas pobytu vonku a obeda tak, že v ranných a popoludňajších hodinách sa deti spájajú do jednej triedy. Zrejme z tohto dôvodu požadujú riaditeľky od mamičiek na materskej dovolenke, aby si deti vyzdvihli o niečo skôr.

 

Otázka od: Katarína Mikušincová, 20.02.2012
Dobrý deň,mám 4 ročnú dcéru,ktorá chodí do MŠ Kubranská.V júni bude mať 5 rokov a v septembri by mala nastúpiť do povinnej predškolskej dochádzky.Chcem sa opýtať,či musím ísť na zápis kôli novému školskému roku alebo to ide automaticky kedže tam teraz chodí a predškolská dochádzka je povinná.A ešte sa chcem opýtať,kedže to bude povinná predškolská dochádzka,či ju môžem nechať hocikedy doma tak ako teraz,alebo bude už potrebovať ospravedlnenky.Dakujem.
Odpoveď:

Danica Lorencová, Školské zariadenia mesta Trenčín, m.r.o.:

Najskôr Vás poopravím, u nás nie je povinná predškolská dochádzka. Do materskej školy sa zapisuje len jedenkrát, dieťa zostáva v materskej škole až do nástupu do základnej školy, pokiaľ ho rodič neodhlási alebo sa rodina nepresťahuje. V prípade potreby si  môžete dieťa nechať doma. Ospravedlnenku nepotrebujete, len v prípade infekčného ochorenia pri opätovnom nástupe do materskej školy.

Zápis je len pre deti, ktoré ešte nenavštevovali MŠ, prípadne sa presťahovali z iného mesta.

 

Otázka od: katarina cackova, 15.02.2012
dobry den.mam dceru,ktora bude mat v marci 2 roky.chcela by som sa opytat,ci je mozne ju dat uz v tomto veku do mestkych jasli a ci sa to vybavuje priamo v jaslickach?lebo som pocula,ze je na to nejake stredisko,kde sa taketo veci vybavuju..dakujem za odpoved
Odpoveď:

Zdenka Tvrdá, útvar sociálnych vecí:

V detských jasliach umiestňujeme deti od 6 mesiacov do 3 rokov veku. O umiestnenie môžete požiadať priamo v jasliach na ul. 28. októbra u vedúcej zariadenia p. Hlavajovej.

 

Otázka od: veronika jaromerska, 05.02.2012
dobry den.chcem sa spytat,ci je mozne dat moje dieta v niektorej skolke v Trencine do skolky,najlepsie v blizkosti sidliska Juh,ked ma teraz len 2roky a 3mesiace.vzhladom na to ze som na dcerku sama a poberam len rodicovsky prispevok,potrebovala by som sa surne zamestnat a dieta dat tak od marca do skolky.dakujem
Odpoveď:

Danica Lorencová, riaditeľka Školských zariadení mesta Trenčín, m.r.o.:

Do materskej školy je možné prijať aj 2-ročné dieťa, ak sú na to vytvorené priestorové a personálne podmienky.  V súčasnosti sú ale všetky miesta v materských školách obsadené. Je však možné, že sa ešte do marca niekto odhlási, treba sa pýtať priamo v materských školách. V každom prípade je potrebné prísť so žiadosťou na centrálny zápis do materských škôl na budúci šk. rok 2012/2013 podľa oznamov v materských školách a na web stránke mesta.

 

Otázka od: karolina kratka, 19.01.2012
Dobrý deň, pani Lorencová môžete mi prosím vysvetliť prečo zavádzate rodičov k aktivitám v materskej škole Opatovská???? Všetci ktorí tam majú prípadne mali deti vieme, že bývalá pani riaditeľka si zaslúžila zhodenie a odvolanie pre svoju dobrotu a prístup ku nám rodičom ako odmenu od Vas a odvolana bola hned v septembri. Takze si nezastavajte laskavo terajšiu riaditelku ktora si neaktualizovala kruzkovu cinnost. Takze nepiste ze zmena nastala v decembri . My rodicia vieme, ze to bolo uz v septembri. Zeby v materskej skole Opatovska takmer ziadna kruzkova cinnost nebola? Za to by sa mala hanbit terajsia pani riaditelka ze nevie motivovat kolektiv, aby urobil niečo naviac pre deti . Preco moja dcera ktora navstevuje terajsiu matersku skolu ma pomerne velke mnozstvo kruzkov. Chybu treba hladat asi inde???
Odpoveď:

Danica Lorencová, riaditeľka Školských zariadení mesta Trenčín, m.r.o.:

Vážená pani Krátka, ja neplánujem aktivity v materských školách, na šk. rok 2010/2011 ich mala plánovať  práve vtedajšia riaditeľka a nemám prečo zastávať novú p. riaditeľku, pretože ja riaditeľky neodvolávam ani nevolím, na to má kompetencie len rada školy. Napísala som len  pravdu, že terajšia riadteľka bola oficiálne menovaná v decembri 2011. Od konca septembra 2011 bola len poverená vedením. Vec krúžkovej činnosti je nielen na riaditeľke, ale na celom kolektíve. Krúžková činnosť nie je povinná a ja ju v žiadnom prípade neovplyvňujem.

Otázka od: Zuzana Garajová, 13.01.2012
Na webe Trenčína som pozerala kedy sú zápisy detí do MŠ a následne ako odporúčate som si prezrela niečo o MŠ Opatovská, kde chcem zapísať svoje dieťa. Podľa toho čo je tam napísané MŠ vyučuje anglický jazyk, ale keď som sa stretla s mamičkou, ktorá má dieťa v tejto MŠ tak mi povedala, že anglický jazyk sa tam nevyučuje a ani tento rok už nie je anglický krúžok. Prečo tam teda p. riaditeľka píše také nepravdy? A čo je vlastne pravda čo je tam o tejto MŠ napísané. Vraj tam funguje aj počítačový krúžok, ale v zozname krúžkov tam nie je napísaný. Tak čo vlastne táto MŠ poskytuje?
Odpoveď:

Danica Lorencová, riaditeľka Školských zariadení mesta Trenčín, m.r.o.:

V Materskej škole na Opatovskej ul.bola vymenovaná nová riaditeľka v decembri 2011. Údaje sa týkajú zrejme minulého šk.roka a podľa všetkého neboli aktualizované vzhľadom na personálne zmeny. Krúžková činnosť sa môže meniť každý školský rok, podľa možností materskej školy.  Nová riaditeľka bude upozornená na aktualizáciu k budúcemu školskému roku 2012/2013. Doporučujeme rodičom navštíviť riaditeľku vybratej MŠ aj materskú školu, do ktorej by chceli svoje dieťa zapísať. Tak získajú kompletné informácie o všetkých aktivitách materskej školy.

 

Otázka od: Veronika Vozarikova, 03.01.2012
Dobrý večer,rada by som sa spýtala kedy a akou formou bude prebiehať zápis detí do MŠ na šk.rok 2012/2013,a od akého dátumu je možné vyzdvihnúť si prihlášku v MŠ na Legionárskej ulici. Ďakujem za odpoveď.
Odpoveď:

Danica Lorencová, riaditeľka m.r.o. Školské zariadenia mesta Trenčín:

Zápis detí do materských škôl by mal  byť centrálny, podobne ako minulý rok. To znamená, že rodičia si môžu vyzdvihnúť žiadosť o prijatie - tlačivo na hociktorej materskej škole, dajú ju potvrdiť detskému lekárovi a prídu s ňou a tiež s občianskym preukazom na centrálny zápis, ktorý sa bude konať v Školských zariadeniach mesta Trenčín, m.r.o., na Kubranskej ul. 20 (v areáli MŠ Kubranská) v termíne, ktorý bude zverejnený približne v polovici januára 2012 na všetkých MŠ aj na web stránke Mesta Trenčín.

 

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín