Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
jarná soblahovská
Úvod  Občan  

Otázky a odpovede

Položte otázku:

Meno a priezvisko:
E-mail:
Text:
Otázka sa týka:
Odpoveď poslať aj na uvedený E-mail

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.


Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Odpovede Mesta Trenčín, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Trenčín na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Trenčín si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Zobraziť otázky a odpovede na tému:
Otázka od: Anna Valovičová, 28.11.2014
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kedy sa uvažuje o kompletnej rekonštrukcii (z eurofondov?) základnej školy Kubranská, tak ako to bolo u iných škôl v meste Trenčín. Napriek tomu, že škola dosahuje výborne výsledky medzi Slovenským školami, jej vybavenie tried, soc.zariadení a celkových priestorov je v žalostnom stave. Či mesto neuvažuje nad tým, že po rekonštrukcii školy a po dokončení podjazdu Pred poľom smerom na Sihoť by sa škola zatraktívnila a mohla by odľahčiť preplnenosť Hodžovej školy na Sihoti.
Odpoveď:

Jozef Baláž, útvar školstva:

Do návrhu rozpočtu kapitálových výdavkov na rok 2015 predložil útvar školstva na základe požiadavky riaditeľky ZŠ Kubranská cesta tieto požiadavky: rekonštrukcia chodníkov areálu školy, zateplenie pavilónov a strechy a výmenu okien za platové - v celkovej výške 506 830 eur.

Otázka od: Lenka Matuscinova , 09.11.2014
Dobry den.Chcem sa opýtať,prisla som so svojim synom zo zahraničia.Tam chodil do skolky,ale uz sa tam vyše nevratime.Moja otázka je kedy ho mozem zase prihlásiť sem a kedy bude zobraty do skolky tu v Trenčíne.A este chcem sa opýtať vy poskytujete aj zoznam ms.kde su volne miesta?a mohli by mi ho niekde zobrat uz od februára..?dakujem veľmi pekne..
Odpoveď:

 Jozef Baláž, útvar školstva:

Zápis detí do materských škôl pre školský rok 2015-2016 bude vo februári 2015. Oznam bude zverejnený v každej materskej škole, na webovej stránke mesta a v mestských novinách Info. V súčasnosti v materských školách nemáme voľné miesto. V prípade, že neiktoré z detí z rôznych dôvodov prestane navštevovať MŠ, je možné iné dieťa prihlásiť aj počas školského roka.

Otázka od: Mirka Stacherová, 28.10.2014
Moje 3-ročne dieťa navštevuje MŠ 28. októbra, a pochopiteľne ako rodičovi mi nemôže byť ľahostajné, že do triedy, kde sa moje dieťa 8hodín hrá, stravuje aj spi, pri daždivých dňoch cez prasknutú rínu zateká, čím rastie riziko vzniku plesní, ktoré môžu negatívne pôsobiť na zdravie najmenších občanov tohto mesta. Podľa slov pani riaditeľky mesto o tomto probléme vie 2 roky, no vraj zatiaľ sa žiadne definitívne vyriešenie tohto problému zo strany mesta ako zriaďovateľa nechystá. Ako dotknutí rodičia musíme trvať na promptnom a trvalom odstránení tejto závady. Blížiaca sa zima a vlhké počasie určite celý problém len zhoršia. Platíme dane ako riadni občania preto sa aj touto cestou snažíme poukázať na to, čo je našou prioritou.Náklady spojené s odstránením tejto závady určite toto mesto nezruinujú a nemožno naďalej daný stav ignorovať. Personál škôlky donekonečna nemôže sanovať namoknutú omietku protiplesňovým prípravkom.Ide predsa o najmenšie deti a ich zdravie. Rada by som vedela, kedy sa táto závada odstráni.
Odpoveď:

Jozef Baláž,  útvar školstva:

Po preverení situácie ohľadom zatekania strechy na MŠ 28.októbra, strecha  bola opravená, odtokové zvody tiež, takže problém so zatekaním by mal byť odstránený.

Otázka od: zuzana malinovská, 17.10.2014
Prajem pekný deň. Prosím o informáciu ohľadom budovy bývalého internátu Strednej zdravotnej školy. Ide o krásny historický objekt v samotnom centre mesta /Kollárova štvrť/, pričom stav tejto vily je v poslednom období viac než žalostný /po požiari strechy je táto len provizórne prikrytá.../. Neviem, kto je majiteľom tejto budovy, ale myslím si, že je hrozná škoda čakať kým bude vhodná akurát tak na zbúranie a predaj tohoto určite lukratívneho pozemku. Ďakujem za odpoveď.
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

Budova bývalého internátu Strednej zdravotníckej školy v Trenčíne patrí Trenčianskemu samosprávnemu kraju.

Otázka od: Gabriela S. , 13.10.2014
....dodatok k otázke o školkách .... čo sa robí v prípade, ak si podám žiadost len do jednej školky a dieta mi tam z nejakého dovodu nevezmú ? Ďakujem.
Odpoveď:

Jozef Baláž, útvar školstva:

Centrálny zápis do MŠ sa uskutočňuje podľa jednotlivých mestských častí (juh, stred, západ....). V prípade, že dieťa nebude prijaté do MŠ, ktorú ste si vybrali, bude Vám ponúknutá MŠ, na ktorej sú voľné miesta v rámci mestskej časti alebo celého mesta. Pôvodná žiadosť sa presunie po Vašom súhlase na príslušnú MŠ.

Otázka od: Gabriela S. , 12.10.2014
Dobrý den, chcem sa spýtat ohladom zápisu do školky. Kedy bude prebiehat v roku 2015, kde máme íst a či je možné podat prihlášku do viacerých predškolských zariadení ? (je možné, že dieta nevezmú do vybranej školky ?) Ďakujem velmi pekne.
Odpoveď:

Jozef Baláž, útvar školstva:

Zápis detí do MŠ prebieha v zmysle vyhlášky o materskej školy v období od 15. februára do 15. marca. Presný termín centrálneho zápisu detí do jednotlivých materských škôl bude vopred zverejnený v každej materskej škole, na webovej stránke mesta a v mestských novinách INFO spolu s podmienkami prijímania detí do materskej školy. Spolu s oznamom bude zverejnené aj tlačivo prihlášky. Rodič podáva prihlášku len do jednej materskej školy. Dieťa nemusí byť prijaté do rodičom vybranej materskej školy.

Otázka od: Ing. Katarína Kunová, 10.10.2014
Dobrý deň, som rodič dvoch detí navštevujúcich predškolské zariadenie MŠ Halašu - Juh.Ako rodičia prispievame mesačne čiastkou cca 13,5Eur na každé dieťa.Naša škôlka má v tomto školskom roku 142 žiakov, zaujímalo by ma, koľko percent z uvedených prostriedkov sa zo školskej správy reálne vráti späť na našu MŠ. Ako rodičia sa podieľame na výmene nábytku, zariadení, nových lôžkach, výtvarných pomôckach, financujeme aktivity,predstavenia,pracovné zošity.. všetko z našich dodatočných prostriedkov venovaných škôlke. Ako sa ale rozdeľujú a kam plynú naše povinnne vyberané poplatky?Len v tomto roku naša MŠ prispeje do rozpočtu školskej správy čiastkou okolo 19.000 Eur. Koľko prostriedkov a na aké účely sa vráti priamo na našu MŠ? Ďakujem pekne za odpoveď.
Odpoveď:

Jozef Baláž, útvar školstva:

Príjmy rozpočtu mesta  tvoria daňové a nedaňové príjmy, granty a transfery, z ktorých mesto zabezpečuje, okrem iného, aj prevádzku MŠ J. Halašu. Rozpočet MŠ na rok 2014 je celkom 222.850 eur. Bežné výdavky sú v celkovej výške  218.850 eur, z toho mzdy a odvody do poisťovní 154. 540 eur a tovary a služby 64.310 eur. Kapitálové výdavky sú v celkovej výške 4 tisíc eur, z toho projektová dokumentácia tisíc eur a rekonštrukcia dvoch detských ihrísk 3 tisíc eur.

Otázka od: Dagmar Lojková, 02.10.2014
Dobrý deň! Chcela by som vedieť kedy budú prezentačné dni SOŠ pre deviatakov a kde? Ďakujem
Odpoveď:

Jozef Baláž, útvar školstva:

Organizátor uvažuje o termíne 21. - 22. 11. 2014.

Otázka od: Jakub Gazdík, 30.06.2014
Dobrý večer. Chcel by som sa informovať ohľadne dotácii na letné tábory. Na koho by som sa mal obrátiť s touto prosbou. A či aj mesto podporuje takto udalosti? Ďakujem, pekný večer prajem
Odpoveď:

Jozef Baláž, útvar školstva:

Dotácie z oblasti školstva sú už rozdelené. V minulosti komisia neobdržala žiadne projekty na podporu detských táborov.

 

Otázka od: Miriam Jordanova, 23.06.2014
Dobry den, chcela by s sa opytat, ktore skolky su otvorene v TN za Mostami cez prazdniny cize v mesiacoch jul a august. Dakujem za odpoved
Odpoveď:

Danica Lorencová, Školské zariadenia mesta Trenčín, m.r.o.:

Tri materské školy v Zámostí (Pri parku, Na dolinách a Medňanského) budú otvorené v júli.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín