Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu

Ako parkovať na Mládežníckej ulici od 15. januára

(09.01.2018, Mesto Trenčín)

Od pondelka 15. januára 2018 bude parkovisko pri bývalej reštaurácii Koliba a tiež oproti Mestskej športovej hale a Sokolovni zaradené do pásma F ako dlhodobé. Na parkovisku budú platiť parkovacie karty na dlhodobé parkoviská a aj celomestské parkovacie karty.

Ich držitelia nemusia o rozšírenie územnej platnosti žiadať, tieto typy kariet budú o pásmo F rozšírené automaticky. Karta „Abonent dlhodobé v pásme“ bude aj naďalej platiť iba v jednom pásme, ktoré si pri zakúpení určí žiadateľ.

Vodiči tu budú môcť parkovať aj po úhrade jednorazového parkovného v sume 0,60 eur/h, a to buď v parkovacom automate, cez SMS alebo mobilnou platbou. Parkovisko bude spoplatnené v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 hodiny.

Viac miest blízko centra

Parkovisko na Mládežníckej ulici (pri Kolibe) rozšírilo možnosti parkovania v blízkosti centra o 141 miest. Oproti Mestskej športovej hale bude zatiaľ v užívaní iba 22 miest, ďalších 23 stojísk pre autá čaká doasfaltovanie na jar tohto roka. V tejto lokalite sú aj ďalšie možnosti parkovania, a to pri krytej plavárni, kde je 236 parkovacích miest pre osobné automobily a tri miesta pre autobusy. Toto parkovisko zostáva aj po 15. 1. 2018 bezplatné a slúži ako záchytné.

Na okraji parkoviska pri Kolibe povedie trasa pre cyklistov. Jej doznačenie a napojenie na existujúce komunikácie bude doriešené na jar.

 

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín