Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu

Nechajte auto doma a cestujte MHD zadarmo

(13.09.2017, Mesto Trenčín)

Od 18. do 22. septembra 2017 sa budú môcť ľudia v Trenčíne odviezť mestskou hromadnou dopravou zdarma. Mesto Trenčín sa na tom dohodlo so spoločnosťou SAD Trenčín, a. s., aby sa aj touto formou pripojilo k Európskemu týždňu mobility 2017.

Ide o najväčšie európske podujatie zamerané na udržateľnú mestskú dopravu. Témou tohto ročníka je „čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita“.

Počas pracovného týždňa od pondelka 18. do piatka 22. septembra si nebudú cestujúci pri vstupe do autobusu MHD Trenčín kupovať cestovný lístok u vodiča ani zaznamenávať cestu prostredníctvom čítacieho zariadenia. Jednoducho vojdú a odvezú sa bezplatne.

Využite aj vy možnosť nechať svoje auto doma a nastúpte do autobusu. Aktuálny grafikon MHD Trenčín

Európsky týždeň mobility sa koná každý rok. Nabáda európske obce, aby zavádzali a podporovali opatrenia zamerané na udržateľnú dopravu a vyzývali ľudí, aby vyskúšali alternatívy automobilovej dopravy.

Od jeho vzniku v roku 2002 vplyv Európskeho týždňa mobility v Európe a vo svete neustále rastie. V roku 2016 kampaň dosiahla rekordnú účasť: 2 427 miest a obcí z 51 krajín organizovalo počas tohto týždňa rôzne činnosti. Viac ako polovica zúčastnených miest a obcí zrealizovala celkovo 7386 trvalých opatrení zameraných najmä na riadenie mobility, prístupnosť a nové či zlepšené zariadenia pre cyklistov.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín