Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu

Upozorňujeme na posunutý priechod na Braneckého ulici

(08.08.2017, Mesto Trenčín)

Priechod pre chodcov pri Dome knihy a bývalej Strednej zdravotníckej škole je po novom posunutý pred zastávku autobusu oproti reštaurácii Čierny Korzár.

Na nový priechod upozorňujú dopravné značky. Zvyk je však železná košeľa a väčšina chodcov automaticky používa pôvodný priechod. Stane sa, že autá v jednej chvíli stoja pred jedným i druhým priechodom.

Podľa informácií z útvaru dopravy bude na mieste pôvodného priechodu doplnené zábradlie. Dovtedy prosíme vodičov i chodcov o zvýšenú pozornosť a trpezlivosť.

Nový priechod je vybudovaný na prehľadnejšom mieste ako bol ten pôvodný, uľahčí vychádzanie autobusov zo zastávky na Braneckého ulici a bude pri ňom vyznačený aj priechod pre cyklistov.

Pre zvýšenie prehľadnosti a bezpečnosti v doprave boli v našom meste posunuté viaceré priechody pre chodcov. A hoci sa tak stalo už dávnejšie, stále sa na miestach pôvodných priechodov stávajú menšie kolízie, pri ktorých sú chodci vedení viacročným zvykom.

Pripomíname

  • Na križovatke ulíc Leginárska a  k Dolnej stanici bol pôvodný priechod v nebezpečnej polohe za križovatkou, preto je posunutý k zastávke autobusu pred Daňovým úradom cez nový ostrovček.
  • Na križovatke ulíc Legionárska a Partizánska je priechod posunutý pred vchod do DV centra (Billa) cez nový ostrovček.
  • Na Námestí sv. Anny sú po novom priechody pred bývalou budovou OTP banky a pred Kaplnkou sv. Anny zlúčené cez nové ostrovčeky.

 

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín