Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu

Ľudové Mladistvá, Objav roku 2016, zahrajú Hudobnom pikniku

(08.08.2017, Mesto Trenčín)

Na druhom augustovom pikniku v piatok 11. 8. 2017 o 19.00 h v átriu pod Mestskou vežou ponúknu piati mladí muzikanti a štyri speváčky svoju fúziu folklóru, jazzu, groove, vážnej i ľudovej hudby.

Z ich klipov cítiť, že hudbu milujú. Kapela funguje ako švajčiarske hodinky, sóla a improvizácie zapadajú do celku akoby tam boli od nepamäti. Ich hudba je vzrušujúca aj zasnená, energická aj lyrická. Má všetko, čo potrebujete, aby ste sa nadchli.

Vznikli iba v roku 2016, no za ten krátky čas už stihli nazbierať viacero ocenení a pozornosť verejnosti. V súťaži talentov Bratislavských Jazzových dní si odniesli cenu Objav roka, uspeli aj v súťaži Nové tváre slovenského jazzu a v marci tohto roku získali Cenu Radio Head Awards  v kategórii Objav roka.

Zoskupenie tvoria hudobníci, ktorí sa venujú hudbe rôznych štýlov.  Zakladateľ projektu Martin Majlo Štefánik študoval kompozíciu a klavír a pokračuje s jazzom. Spolupracuje s hudobníkmi ako  Celeste Buckingham, Majk Spirit, H16 či Emma Drobná. 

Jakub Kačic hrá na bicích od detstva, študoval v USA na Berklee. Jozef Madola pôsobil ako basgitarista v zoskupení A.M.O. Neskôr rozbiehal projekt Solid Move, pôsobí aj v kapele General Foxx, kde sprevádza raperov z H16, Boy Wonder, Separ & DMS a ďalších.

Huslista Ján Kružliak ml. študoval klasickú hudbu na Royal Academy of Music v Dánsku, aktívne sa venuje rôznym hudobným štýlom počnúc klasickou hudbou až po elektronickú.

Peter Leto patrí k mladej talentovanej generácii hráčov na cimbal. Projekt dopĺňajú hlasmi 4 speváčky - Monika Horičková, Terézia Jarošová, Daniela Sihelská a Mária Nagyová, ktoré sa ľudovej piesni venujú od detstva.

Na jeseň vyjde ich prvý debutový album.

 

Cyklus Hudobných piknikov trvá počas celých prázdnin. Koncerty sú vždy o 19.00 h v átriu pod Mestskou vežou. Okrem skvelej hudby sa môžete tešiť na poetický kútik, remeselné pivo a domácu limonádu. Pre deti je pripravená zóna s hračkami a tvorivými aktivitami. Vstup voľný.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín