Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu

Ukradnutý bicykel vrátili majiteľovi do hodiny od nahlásenia krádeže

(11.07.2017, Mesto Trenčín)

Mestskej polícii v Trenčíne sa to podarilo v pondelok 10. júla 2017 večer. Za posledné dva týždne išlo už o druhý odcudzený bicykel, ktorý sa podarilo vďaka rýchlemu konaniu policajtov nájsť a vrátiť majiteľovi.

Krádež čierneho horského bicykla nahlásil na linku 159 v pondelok 10. júla o 19:04 hodine obyvateľ mestskej časti Sihoť. Bicykel mu zmizol z vchodu bytovky na Považskej ulici.

Hliadka mestskej polície už 19:10 hodine spozorovala na Clementisovej ulici neznámeho mladíka na čiernom bicykli nahlásenej značky. Na Sibírskej ulici ho hliadka zadržala.

Policajti zistili, že naozaj ide o uvedený odcudzený horský bicykel, čo potvrdil aj sám mladík. Nakoľko vzniklo podozrenie z trestného činu, bola na miesto privolaná hliadka Policajného zboru Trenčín.

To, že ide o ukradnutý bicykel, potvrdil mestským policajtom aj sám majiteľ, ktorému ho približne o 19:40 hodine odovzdali. Horský bicykel si kúpil pred zhruba 6 rokmi za 800 eur. Dnes jeho cenu odhaduje na približne 400 €.

Podobný prípad s dobrým koncom sa stal 1. júla 2017. O 16:28 hodine nahlásila na Mestskú políciu pani z Trenčína, že  jej asi pre desiatimi minútami niekto ukradol bicykel pred Kebabizňou pri Stepse.

Tento raz pomohol polícii kamerový systém. Vďaka nemu policajti našli zlodeja, ktorého pohyb monitorovali až na železničnú stanicu, kde ho hliadka zadržala a odovzdala hliadke Policajného zboru.

 

 

 

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín