Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu

Knižka O opátovi Štefanovi je hotová

(15.06.2017, Mesto Trenčín)

Verejnosti bude predstavená v utorok 20. júna 2017 na slávnostnom uvedení vo Verejnej knižnici M. Rešteku.

Príbeh o neobyčajnom dôverníkovi Matúša Čáka Trenčianskeho autorsky spracoval Vlado Kulíšek a ilustráciami doplnil Jozef Vydrnák. Obaja autori budú prítomní na uvedení knižočky v utorok 20. júna o 9.00 hodine vo Verejnej knižnici M. Rešetku na Hasičskej ulici.

Ide o voľné, už štvrté, pokračovanie Príbehov z Trenčína, ktoré sa stali literárnou predlohou veľmi obľúbených nočných open air podujatí v našom meste. Prvým bol Príbeh o vodníkovi Valentínovi  v roku 2014, druhý hovoril O trenčianskom bubeníkovi (2015) a tretie pokračovanie sa v minulom roku venovalo Legende o hradnom šašovi.

Zverejnenie príbehu v knižnej podobe vždy predchádza jej multimediálnemu spracovaniu a predstaveniu pod holým nebom. Nakoľko sa uplynulé ročníky stretli s veľkým návštevníckym záujmom, organizátori sa tento rok rozhodli nočnú show rozšíriť na dva dni.

Tajomstvá Matúša Čáka a jeho dôverníka opáta budete môcť zažiť 30. júna a 1. júla so začiatkom vždy o 21.00 pri letnom kúpalisku na Ostrove v Trenčíne. Vstup je voľný.

Knižku si budú môcť záujemcovia kúpiť pred predstavením na Ostrove a neskôr v Kultúrno-informačnom centre na Mierovom námestí.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín