Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu

Hlasovať za ohniská v Zátoke pokoja možno do nedele

(13.06.2017, Mesto Trenčín)

Do nedele 18. júna 2017 trvá hlasovanie, ktorého víťaz získa grant na obnovenie a vyčistenie. V hre sú aj ohniská v Zátoke pokoja pri Váhu v Trenčíne.  

Ide o pilotný ročník programu nadácie Ekopolis a donora HEINEKEN. Zameraný je na podporu čistenia a úprav slovenských ohnísk. V tomto období sa rozhoduje o víťazovi západného Slovenska.

Zátoka pokoja pri Váhu je Trenčanmi denne využívaná lokalita na rekreáciu a iné aktivity. Dobrovoľníci v nej v minulých rokoch vybudovali posedenia či mólo pri vode. Na území sa nachádzajú dve ohniská, ktoré je potrebné vyložiť kameňmi, doplniť posedenie, natrieť všetky drevené prvky v okolí a spevniť prístupovú cestu štrkom a drevnou štiepkou. V rámci úpravy okolia je nutné vyčistiť lokalitu od odpadkov. Je tiež záujem vybudovať vyvýšený bylinkový záhon, ako myšlienku byliniek ku každej opekačke.

Súpermi Zátoky pokoja sú Hidepark v Nitre a ohnisko pri Majáku v Zálesí. Ako informovala Martina Paulíková z Nadácie Ekopolis, víťaz získa na čistenie a úpravu lokality maximálne 2500 eur, uskutoční sa v nej v priebehu júla až septembra minimálne jedna verejná dobrovoľnícka brigáda, na ktorej sa zúčastnia aj zástupcovia nadácie i donora.

Hlasovanie prebieha prostredníctvom FB reakcií na Slovenské ohniská.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín