Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu

Míľu pre mamu 2017 podporilo v Trenčíne 892 ľudí

(19.05.2017, Mesto Trenčín)

V predvečer Dňa matiek sa v Trenčíne a v mnohých ďalších mestách na Slovensku konalo rodinné podujatie pre malých i veľkých Míľa pre mamu. V našom meste ju 13. mája i tentoraz zorganizovalo Materské centrum Srdiečko, pod záštitou primátora Richarda Rybníčka. Ľudia sa opäť v jeden deň spojili, aby prejavili úctu a vďaku mamám. Za ich obetavosť a bezhraničnú lásku. Míľu pre mamu 2017 prešlo v Trenčíne 892 ľudí, na Slovensku ich bolo spolu 28 351.

Počas celého podujatia prebiehala – okrem bohatého kultúrneho programu a rôznych aktivít pre deti - aj verejná zbierka „Ďakujem, že si mama“. Kúpou reflexnej nálepky s rovnakým nápisom mohol ktokoľvek podporiť sumou 1 euro činnosť domáceho Materského centra Srdiečko. Zbierka trvá stále, zapojiť sa do nej môže každý počas celého roka priamo v MC Srdiečko na Hviezdoslavovej ulici.

Verejná oslava Dňa matiek sa tento rok niesla v štýle „Poďte s nami do rozprávky“. V Trenčíne si vybrali známy rozprávkový príbeh Ako dedko ťahal repku a tak si deti budú môcť po tom, ako počas Míle pre mamu získali postupne 8 strán s textom a obrázkami, dotvoriť a potom zošiť alebo zlepiť malú knižku. Ak ju prinesú na Trenčianske vodnícke stretnutie 24. júna 2017 na Štúrovo námestie, vodník ich osobne odmení.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín