Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu

Mesto ocenilo najlepších športovcov roka 2016

(21.04.2017, Mesto Trenčín)

Vo štvrtok 20. apríla sa v sobášnej sieni Mestského úradu v Trenčíne konalo slávnostné odovzdanie ocenení najlepším trenčianskym športovcom a športovým kolektívom za rok 2016.

Na druhom ročníku podujatia privítal hostí primátor mesta Richard Rybníček. „Som veľmi rád, že tu s vami dnes môžem byť a môžem vám odovzdať ocenenia mesta Trenčín za vaše výkony v roku 2016. K tomu, že mesto Trenčín je aj mestom športu, prispievate významnou mierou vašimi športovými výsledkami a vašou aktivitou. To, čo ste predviedli v minulom roku sa nedá inak vyhodnotiť ako v superlatíve. Chcel by som sa vám za to poďakovať. Za to, čo ste urobili pre toto mesto a akým spôsobom ho zviditeľňujete. Mesto Trenčín je na vás pyšné.“

Najlepšími športovými mládežníckymi kolektívmi mesta Trenčín za rok 2016 sa stali bez určenia poradia

starší žiaci HK DUKLA Trenčín (víťazi krajskej súťaže Západoslovenského zväzu ľadového hokeja a Majstri SR v ľadovom hokeji 2016)

staršie žiačky Slávie ŠG Trenčín v atletike (družstvo sa stalo víťazom Majstrovstiev Slovenskej republiky v atletike).

Najlepšími handicapovanými športovcami mesta Trenčín za rok 2016 boli vyhlásení

Peter Petrovič (reprezentant Športového klubu nepočujúcich v Trenčíne, majster SR v dvojhre a majster SR vo štvorhre v bedmintone na MSR nepočujúcej mládeže, víťaz aj Majstrovstiev SR počujúcej mládeže bez handicapu)

a Mária Lezová (plavkyňa s diagnózou Downow syndróm, dvakrát získala 2. miesto na Národných pretekoch SHŠO, päťkrát víťazstvo na Veľkej cene primátora mesta Trenčín ZZM a Majstrovstvách SR DS v plávaní)

 

Najlepšími trénermi mesta Trenčín za rok 2016 sa stali

Martin Ševela (tréner futbalistov A mužstva AS Trenčín v roku 2016 získal so svojim mužstvom titul majstra Slovenska aj Slovenský pohár vo futbale. Double mužstvo zopakovalo z roku 2015.)

a Jozef Čechovský (tréner futsalistov ŠK nepočujúcich v Trenčíne, ktorí zvíťazili na Majstrovstvách Slovenskej republiky vo futsale pre nepočujúcich a prebojovali sa do Ligy Majstrov nepočujúcich vo futsale, ktorej IV. ročník sa konal 20.- 26. februára 2017 v Seville s účasťou 22 mužstiev z celej Európy.)

 

Najlepšími športovými seniorskými kolektívmi mesta Trenčín za rok 2016 sa stali

futbalové seniorské A-mužstvo AS Trenčín (mužstvo získalo v sezóne 2015/16 titul majstra Slovenska a vyhralo Slovenský pohár vo futbale)

a ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín (na Majstrovstvách Európy v dračích lodiach získali 5 druhých miest a 6 tretích miest v rôznych kategóriách, stali sa Majstrami ČR ČZDL v kategóriách MIX a OPEN)

 

Titulom Najlepší športovec mesta Trenčín za rok 2016 boli ocenení

Monika Chochlíková (zápasníčka K1 a Thaiboxu z klubu Victory Gym Trenčín, ktorá v minulom roku získala 1.miesto na Majstrovstvách Európy v K1 žien do 52 kg organizácie WAKO 2016, kvalifikáciu na Svetové Hry 2017 za Slovensko, stala sa profesionálnou Medzinárodnou majsterkou Slovenska v K1 žien do 52 kg organizácie WKU 2016, vybojovala prvenstvo na MSR v K1 žien vo váhe 56 kg, 1. miesto Czech Open WAKO v K1 žien do 56 kg 2016, stala sa najlepším seniorským kickboxerom Slovenska za rok 2016. Z odovzdávania ocenení sa ponáhľala na Svetový pohár do Innsbrucku.)

 

a Milan Fraňa (športovec TJ Slávia športové gymnázium Trenčín v rýchlostnej kanoistike, víťaz ME juniorov v kat. K4 na 500 m a 8. miesto na MS juniorov v Bieloruskom Minsku v kat. K4 na 1000 m)

Ocenenie za celoživotný a výnimočný prínos v športe v Trenčíne si prevzal nepočujúci futbalista Július Maťovčík starší.

Rodák z Oravy prežil celý pracovný život v Odeve Trenčín. Za klub TJ Jednota Trenčín bol 5-násobným majstrom nepočujúcich Československa. Zúčastnil sa na 2 deaflympiádach za ČSSR vo Fínsku (1961) a Juhoslávii (1969). V Trenčíne hrával oblastnú súťaž za TJ Jednota nepočujúcich, odohral viac ako 600 zápasov, dal vyše 300 gólov. Bol trénerom reprezentácie nepočujúcich (ČSFR). Ako povedal pri preberaní ocenenia, zo svojej športovej kariéry si najradšej spomína na to, ako sa ako 18-ročný zúčastnil na olympiáde vo Fínsku, kde získali bronz. V súčasnosti je na dôchodku a pomáha mladým športovcom v halovom futbale.

Všetkým oceneným športovcom blahoželáme!

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín