Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu

Prihlásiť sa do kampane Do práce na bicykli môžete ešte do 5. mája

(19.04.2017, Mesto Trenčín)

Mesto Trenčín sa opäť zaregistrovalo do celonárodnej kampane podporujúcej rozvoj cyklistickej dopravy na Slovensku. Súťažné tímy sa môžu prihlasovať ešte do 5. mája 2017.

V minulom roku sa naše mesto na výsledkovej listine súťaže s názvom Do práce na bicykli umiestnilo v TOP desiatke. Zo 60 zaregistrovaných samospráv obsadil Trenčín 4. miesto, a to hneď trikrát - v počte najazdených kilometrov, v počte absolvovaných jázd a tiež v počte zapojených účastníkov.

Zaregistrovaných bolo 66 cyklistických tímov. Ich počet sa oproti predošlému roku takmer zdvojnásobil. Aktuálne vo štvrtom ročníku kampane bolo k 19. aprílu 2017 (o 13.00 h) prihlásených 50 tímov - 170 cyklistov. Dvoj až 4-členné tímy, vytvorené zamestnancami firiem, inštitúcií a organizácií, ktoré sa chcú v našom meste zapojiť do súťaže, sa môžu registrovať na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu až do 5. mája 2017.

Vyhlasovateľom súťaže Do práce na bicykli je národný cyklokoordinátor Peter Klučka z Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín