Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu
Úvod  Mesto Trenčín  O meste  Fotogaléria  Podujatia  2010  

20 rokov Korzo Dance

Od svojho začiatku v roku 1990 vychovala TS Korzo niekoľko generácií tanečníkov. Jej zakladatelia, ktorí viedli niekoľko tanečných tímov, sa rozhodli spojiť svoje skúsenosti a vytvoriť jednu kvalitnú tanečnú skupinu. Keďže boli bez priestorov, stretávali sa len vonku na ulici. Tak vznikol názov skupiny Korzo. Dnes ju možno považovať za tanečnú skupinu, ktorá odštartovala históriu moderného tanca v Trenčianskom kraji.

V súčasnosti je Mgr.Vladimír Ondrovič umeleckým vedúcim a choreografom nielen TS Korza, ale aj viacerých tanečných skupín, ktorých je zriaďovateľom Kc Aktivity o.z.  ako sú Baby, Drobci, Bonika a Elektro Break. V týchto tanečných skupinách sú deti rozdelené podľa veku kedy najmladší člen má 2 roky a najstarší 14 rokov. Venujú sa rôznym tanečným štýlom, najviac však preferuje moderný tanec.

V sobotu 30. októbra o 18. hodine v Posádkovom klube Trenčín oslávilo Korzo svoje dvadsiatiny. V programe This Is It – 20 rokov Korzo Dance uviedli tie najlepšie choreografie všetkých spomenutých tanečných skupín.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín