Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu
Úvod  Mesto Trenčín  O meste  Fotogaléria  Podujatia  2010  

Míľa pre mamu

"Naše záujmy nás spájajú. Mamy po celom svete sa spájajú." To bol tohtoročný slogan najväčšej oslavy Dňa matiek na Slovensku – Míle pre mamu. V Trenčíne ju aktívne podporilo 1.094 ľudí, čo je doterajší rekord.

Míľu pre mamu pripravila opäť Únia materských centier a do jej organizácie sa zapojilo 44 materských centier v 35 mestách a obciach na Slovensku. V Trenčíne sa príjemné maminkovské podujatie konalo v sobotu 8. mája popoludní v réžii Materského centra Srdiečko v spolupráci s Rodinným centrom Južanček. Záštitu nad oslavou materstva prevzal primátor Branislav Celler, ktorý sa Míle pre mamu aktívne zúčastnil aj tento rok.

Mesto Trenčín sa v počte zúčastnených umístnilo z 35 slovenských miest a obcí na 3.mieste – po Bratislave a Senici. Zaujímavosťou je, že najvzdialenejšia účastníčka Míle pre mamu v našom meste bola z Colorada. Napokon šlo o medzinárodnú akciu, do ktorej sa zapojili aj materské centrá v USA, Argentíne, Rusku, Českej republike, Nemecku, Holandsku, Maďarsku a Bulharsku.

Symbolickú míľovú prechádzku v Trenčíne sprevádzali súťaže, prekvapenia, zábava a najmä radosť. Vo veľkom kultúrnom programe na Mierovom námestí vystúpilo niekoľko desiatok detí a maminiek. V tento deň sa zároveň začala verejná zbierka pod názvom „Ďakujem, že si mama.“ Kúpou usmievavej slniečkovej magnetky za symbolické 1 euro môžete aj vy ešte do konca mája podporiť aktivity Materského centra Srdiečko. Magnetky sú k dispozícii priamo v jeho priestoroch na Hviezdoslavovej ulici.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín