Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
jarná soblahovská
Úvod  Občan  

Otázky a odpovede

Položte otázku:

Meno a priezvisko:
E-mail:
Text:
Otázka sa týka:
Odpoveď poslať aj na uvedený E-mail

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.


Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Odpovede Mesta Trenčín, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Trenčín na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Trenčín si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Zobraziť otázky a odpovede na tému:
Otázka od: peter k., 26.04.2017
Dobry den. Niekde v TV som zaregistroval prispevok o malovani 3D prechodov pre chodcov v meste na vychodnom Slovensku. Celkom ma to zaujalo a myslim, ze velmi zaujimave riesenie, ktore keby malo zachranit iba jeden ludsky zivot, tak by to stalo za vyskusanie aj v nasom meste. Aky je vas nazor na to? skuste aspom jeden prosim a zarucene to bude sluzit aj ako atrakcia. Ďakujem a prajem vsetko dobre.
Odpoveď:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru dopravy:

Takto vyznačený priechod pre chodcov nezodpovedá vyhláške 9/2009 ani TNI 01 8020. Ak sa takýto priechod vyznačil, mohlo to byť len s povolením ministerstva alebo prezídia policajného zboru ako testovací prototyp.

Otázka od: sedmička, 26.04.2017
dobrý deň, 3-krát za posledné 2 týždne sme poslali doplňujúcu otázku k znovuotvoreniu 7.ZŠ po požiari a odpoveď ... Čo si o tom máme myslieť?
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

18. apríla sme odpovedali na Vašu otázku priamo na mail - lebo Váš príspevok mal taký rozsah, že "neprešiel" do Otázok a odpovedí. Ale platí, že - ak máte akékoľvek pochybnosti o konaní RÚVZ Trenčín -  prosím, obráťte sa priamo na túto inštitúciu, prípadne na Ministerstvo zdravotníctva SR. Mesto Trenčín nemá dôvod spochybňovať konanie kompetentných odborníkov, ktorí sa pod výsledky merania, resp. záverečný protokol podpísali.

Otázka od: Peter vrbovsky, 26.04.2017
Dobry den, 25. 4. 2017 som bol svedkom konania pracovnikov spol. Marius Pedersen pri vyvoze odpadu na ul.kpt.Jarosa. V tento den bol vykonavany vyvoz komumalneho odpadu a zaroven aj plastov. Na moje velke prekvapenie nami vytriedene plasty vo vreciach skoncili spolu s komunalnym odpadom v spolocnom vyvoze. Takze, mozeme sa snazit triedit odpady a nakoniec takyto vysledok? Poziadam vas o stanovisko spolocnosti a co spravi mesto do buducna, ake prijme sankcie, aby sa taketo lapsusy uz nevyskytovali. Dakujem.
Odpoveď:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia:

Ďakujeme za podnet. Ihneď sme požiadali spoločnosť Marius Pedersen, ktorá zabezpečuje vývozy odpadov v meste, o vyjadrenie posádok. Jednoznačne tvrdia, že nič také nespravili. Je to tvrdenie voči tvrdeniu. Citujeme: "V daný deň sa tam točili dva naše vozy, jedno bralo komunál, druhé plasty. Podľa GPS sa komunál bral na danej ul. vozidlom TN 044 ES o 8,05 h a plasty vozidlom TN 712 BE o 8,15 h. Radi by sme sa s daným človekom porozprávali.“ 

Máte prosím k dispozícii aj nejakú fotodokumentáciu, resp. máte poznačenú ŠPZ vozidla, ktoré robilo daný vývoz?  Uvítali by sme na Vás kontakt, aby sme sa mohli informovať ešte ohľadom niektorých ďalších našich otázok.  Resp. môžete sa obrátiť mailom priamo na riaditeľa prevádzky - , ktorý by veľmi rád situáciu doriešil a prijal potrebné opatrenia na to, aby sa nič podobné v budúcnosti neopakovalo.

 

Otázka od: Ján Boleček, 25.04.2017
Dobrý deň. Prosím Vás mohli by ste dať znovu namaľovať priechod pre chodcov pri autobusovej zastávke MHD Trenčín Gen. Svobodu? Priechod nie je vôbec vidieť. Ďakujem
Odpoveď:

Roman Jaroš, správca miestnych komunikácií:

S obnovou vodorovného dopravného značenia začíname v máji 2017. Jej súčasťou budú aj priechody pre chodcov na ul. Gen. Svobodu.

Otázka od: Ľubomír Mikuláš, 25.04.2017
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či som spravil niečo zlé, keď som vyhodil vrece s "PVC" fľašami do žltej nádoby určenej na to? Som z Tr. Jastrabia, ale zabudol som ich tam vyložiť z auta tak som to spravil tu v Trenčíne pri jednom bytovom dome na Sihoti. Ďakujem za odpoveď.
Odpoveď:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia:

Každý občan (pôvodca komunálnych odpadov) je povinný vyhadzovať všetky komunálne odpady, vrátane vytriedených na území obce, resp. mesta, kde vznikli a v ktorej je občan zároveň poplatníkom. Asi by bolo veľmi ťažké nastavovať objemy a počty nádob + frekvencie ich  vývozov na neobmedzený počet občanov, keby sme mali počítať s odpadmi aj z okolitých obcí.

Otázka od: Ivana, 25.04.2017
Dobrý deň, chcem sa poďakovať Mestu a Mestskej polícii za osadenie stĺpikov medzi garážami na ul.Strojárenská.
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

Budeme spolu s Vami veriť, že tam táto zábrana prejazdu automobilov vydrží už natrvalo.

Otázka od: brano, 25.04.2017
Dobry den, prosim Vas, pravidelne chodime autobusom c.17, ked nastupujem na zastavke Biskupice cintorin > smerom na Juh. Autobus niekedy pride na zastavku, niekedy zastavi len na Biskupickej ulici na ceste. Prosim Vas, da sa to zjednotit, aby vzdy stal na zastavke. Rozumiem, je to len 30 metrov, ale je to zbytocny stres dobiehat na autobus... dakujem
Odpoveď:

Miloš Minarech, útvar dopravy:

Ďakujeme za podnet. Upozorníme dopravcu, aby vodiči zastavovali na mieste určenom – k autobusovej zastávke.  

Otázka od: Štefan, 23.04.2017
Dobrý deň, upozorňujem na zbytočnú dopravnú značku Daj prednosť v jazde na križovatke Olbrachtova - Partizánska, keďže Olbrachtova je jednosmerná v opačnom smere a výjazd v tomto smere nie je možný.
Odpoveď:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru dopravy:

Značka nie je zbytočná. Ulica je síce jednosmerná pre motorové vozidlá, ale pre cyklistov je obojsmerná - preto tam musí zostať značka umiestnená.

Otázka od: Marián, 23.04.2017
Prosím Vás, kto riešil parkovacie miesta na Olbrachtovej ulici? Pri výjzde z ulice Kúty je znemožnený výhľad kvoli zaparkovaným autám. Vidno, že to robil človek, ,ktorý o takýchto veciach dopredu nerozmýšľa... Aj tak mi neodpoviete, tak aspoň nad takýmito vecami dobudúcna porozmýšlajte....
Odpoveď:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru dopravy:

Parkovanie som navrhoval ja a ako vidíte, aj Vám odpisujem. Osobne som si bol miesto preveriť a musím s Vami súhlasiť. Rozhľad je nedostatočný. Problém vznikol pri niekoľkonásobných zmenách v projektovej dokumentácii, pričom som po úpravách už rozhľad nepreveroval. Ďakujem za odozvu - parkovanie určite upravíme.

Otázka od: Miloš, 23.04.2017
Dobry den, nikde v parkovacich pasmach mesta TN som nezaregistroval, do akych pasiem je zaradene sidlisko Noviny a cele zamostie mesta. Z akeho dovodu? Dakujem
Odpoveď:

Ľuboslava Sedláková, kancelária primátora:

To, že Zámostie, ale aj sídliská Sihoť III a IV, Juh nie sú od 15. marca ešte v zóne s regulovaným parkovaním, neznamená, že do nej nebudú zaradené. Nie je možné pripraviť celé mesto naraz (z hľadiska prípravy projektov, vyznačenia parkovacích miest, osadenia dopravných značiek, vydania dostatočného počtu rezidentských kariet a pod.). Súčasťou prípravy území na reguláciu je celý rad dopravných riešení, ako napríklad zjednosmernenie ulíc, vyznačenie parkovacích miest, osadenie dopravných značiek, stavebné úpravy priechodov pre chodcov, budovanie deliacich ostrovčekov v križovatkách a pod. Ich cieľom je zabezpečiť väčšiu bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky, teda aj chodcov a bicyklistov.

V prvej etape bola regulácia parkovania zavedená v lokalitách zvýšeného dopravného zaťaženia. Preto je v súčasnosti pripravené centrum mesta a jeho širšie okolie, Dolné mesto lokalita Dlhé hony, Soblahovská, Legionárska, Sihoť I a II. Dokončujú sa projekty na výstavbu jedenástich nových parkovacích plôch na sídlisku Juh, pripravuje sa výstavba parkovísk na Sihoti III a IV. Za mostami - ul. Duklianskych hrdinov - taktiež plánujeme zaviesť zónu s regulovaným státím (2018).  So zaradením sídliska Noviny do zóny s regulovaným parkovaním sa uvažuje až v nasledujúcom období, po vyznačení a aj vybudovaní parkovacích miest. O rozširovaní regulovaných pásiem budeme občanov v dostatočnom predstihu informovať.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín