Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
jarná soblahovská
Úvod  Občan  

Otázky a odpovede

Položte otázku:

Meno a priezvisko:
E-mail:
Text:
Otázka sa týka:
Odpoveď poslať aj na uvedený E-mail

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.


Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Odpovede Mesta Trenčín, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Trenčín na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Trenčín si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Zobraziť otázky a odpovede na tému:
Otázka od: Martina Formankova, 17.10.2017
Dobry den, mala by som dotazy na chod a kontrolu materskych skolok v obci. Dotazy na postup konkurzu na post riaditela MS v obci. Na koho by som sa mohla obratit, prosim. Dakujem za odpoved a zelam pekny den, Formankova Martina
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

Pokiaľ nejde o súkromné materské školy, nech sa páči pýtajte sa na adrese: .

Otázka od: Ľubomír Peciar, 17.10.2017
Dobrý deň! Chcem Vás požiadať o odstránenie nedostatku vo veci pokazeného smetného koša /zlomené koleso/ na ul. 28.októbra 1175/10. Nakoľko sa smetný kôš s uvedeného dôvodu nedá vysýpať a smeti už značne zapáchajú cca 2 mesiace, chcem Vás požiadať o urgentné vymenenie smetného koša za nový.
Odpoveď:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia:

Požiadavku na výmenu poškodenej nádoby sme zaslali spoločnosti Marius Pedersen ešte 6. 10. 2017. Dnes sme túto vec urgovali, aby bola požiadavka zrealizovaná čím skôr. Ďakujeme za podnet.

Otázka od: Jozef Marčok, 17.10.2017
Dobrý deň. Mám otázku, prečo na Karpatskej ul. trvá tak dlho dokončenie dvoch prechodov? Celé dni sa tam nič nedeje.
Odpoveď:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:

Betón musí "vyzrieť" – a to trvá 3 až 4 týždne. Prosíme o trpezlivosť.

Otázka od: Marika Kováčová, 16.10.2017
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, kto ma nastarosťi tie vykopove práce, čo bolo spojene s plynom popri barakoch a tak. Pretože na Považskej su rozkopane aj parkovacie miesta, čo tým pádom prichadzame o cca 4 miesta plus hlina na dalšom parkovacom mieste to, co rozburali zahrabane a dalej? Bude to niekto riesit? Alebo kde sa mam obrátiť?
Odpoveď:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility:

Výkopové práce realizuje spoločnosť SPP distribúcia ako riadne povolenú stavbu vo verejnom záujme. Ak spoločnosť neukončí práce v povolenom termíne, môže Mesto pristúpiť k sankciám. Do tej doby stále ide o stavbu.

Otázka od: Filip M., 13.10.2017
Dobrý deň, sme noví obyvatelia Sihote (Považská) a máme otázku k parkovaniu pri našom obytnom dome v čase hokejovych zápasov. Už nejedenkrát sa nám stalo, že sme nemali kde zaparkovať a to nie len pri našom obytnom dome ,ale ani v jeho širšom okolí. Chceli by sme vedieť, či sa to bude riešiť, nakoľko nás hnevá, keď musíme blúdiť po celom sídlisku a hladať volne miesto a nakoniec aj tak parkovať ďaleko od bytu. Nakolko na miestach vyhradených (za ktoré si majtelia bytov platia parkovacie karty) aj nevyhradených na parkovanie parkujú autá z iných okresov. Ďakujeme.
Odpoveď:

Ľuboslava Sedláková, kancelária primátora:

S účinnosťou od 15. januára 2018 bude parkovanie aj v pásme G, kde je zaradená Sihoť I, regulované v pracovných dňoch nepretržite, 24 hodín.  Zmenou sme reagovali aj na podnety občanov, ktorí poukazovali, že i napriek zakúpeniu parkovacej karty majú, v niektorých lokalitách, problém zaparkovať.  Poloha zimného štadióna v obytnej zóne neumožňuje vybudovať v jeho blízkosti stovky chýbajúcich parkovacích miest, v čase jeho výstavby (cca pred 50 rokmi) sa s možnosťou, že na zápasy budú jazdiť fanúšikovia autami, veľmi nerátalo. Preto ich usmerňujeme (dopravnými značkami, informáciami na webe mesta aj na webe parkovania, v INFO aj cestou klubu), aby využívali na parkovanie iné parkoviská, ako medzi obytnými bytovými domami, napríklad pri športovej hale na Mládežníckej ulici, ktoré je bezplatné a vzdialené cca 8 minút pešej chôdze.

Otázka od: Ivan, Vychodna , 13.10.2017
Dobry den, ake su moznosti ochrany smetnych nadob pre zabranenie pouzitia obyvatelom, ktorí nato nemaju narok? Ide nam o to, ze cim dalej, tym castejsia nastavaju situacie na Vychodnej ulici, ze do nadob, ktore su urcene pre dany obytny dom chodia vo vecernych hodinach cudzie osoby na autach a dokazu behom chvilky dany kontajner zaplnit, na co mi ako obyvatelia doplacame. Su nejake moznosti, resp. uvazuje mesto o vybudovani podzemnych kontajnerov v danej lokalite? Dakujem.
Odpoveď:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia:

Žiaľ, bojujeme s tým aj v iných lokalitách mesta, že do nádob, ktoré sú určené poplatníkom danej adresy, chodia vyhadzovať odpad, či už občania z okolitých obcí alebo z rôznych podnikateľských prevádzok. Ak sa podarí urobiť foto alebo nejakým spôsobom zachytiť takéhoto pôvodcu odpadu, treba nám to zaslať alebo hneď kontaktovať  Mestskú políciu. Ide o priestupok a dotyčnému je možné uložiť pokutu. Jedným z možných opatrení, ako zabrániť prístupu k nádobám osobám, ktorým nie sú nádoby určené,  je vybudovanie uzamykateľného stojiska, pričom prístup k stojisku by mali len tí poplatníci, ktorí sú riadne prihlásení k poplatku a sú im nádoby pridelené. Polopodzemné kontajnery nie sú opatrením proti takémuto konaniu. Sú skôr priestorovo úspornejším a esteticky vhodnejším riešením zberu odpadu.  

Otázka od: Peter Mrázik, 13.10.2017
Plánuje mesto zaviesť posilu na hokej tak, ako sme ju poznali za čias Ikarusov? Na hokej chodí dosť ľudí, sú tu problémy s parkovaním a takto by nasadením kĺbových autobusov prispelo k tomu, že by ľudia naozaj na Juh mohli na zápas a zo zápasu ísť autobusom. Jeden kĺbový voz pojme cca 140 ľudí, tak keby aspoň dva dlhé a jeden krátky pre Zámostie sa nasadia, iste by boli využité aj pri menšej návšteve.
Odpoveď:

Miloš Minarech, útvar mobility:

Posilnenie spoja prípadne zabezpečenie kĺbového vozidla prekonzultujeme s dopravcom SAD Trenčín a budeme Vás informovať. Ďakujeme za podnet.

Otázka od: Tetka Bielická - Cigereje, 12.10.2017
Prečo po skončení hokeja nie je mesto schopné objednať posilový spoj MHD, poprípade požiadať o dopravcu, aby na tento spoj nasadil kĺbové vozidlo?
Odpoveď:

Miloš Minarech, útvar mobility:

Posilnenie spoja, prípadne zabezpečenie kĺbového vozidla prekonzultujeme s dopravcom SAD Trenčín a budeme Vás informovať. Ďakujeme za podnet.

Otázka od: Mária Košová, 12.10.2017
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, kde by som sa mohla prihlásiť za člena volebnej komisie, nakoľko mi bolo povedané, že je málo záujemcov. Tak sa môže prihlásiť, kto by mal záujem. Ďakujem. Košová
Odpoveď:

Katarína Mrázová, vedúca útvaru právneho:

Nech sa páči, kontaktujte Mgr. Plešovú (, 0902/911 151) alebo Mgr. Peťovskú (,  0902/911 213). Ďakujeme.

 

Otázka od: Terézia Jánska, 11.10.2017
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že chcem si požiadať o socialny byt tak, že ked sa má preukázať príjem za minulý rok, tak ja som bola skoro cely minulý rok na PNke v tehotenstve. Tak, či si mám vypýtať výpis zo socialnej poistovne. No a mesiac som len pracovala - ako to mam riešiť_ Dakujem za odpoveď. S pozdravom Jánska
Odpoveď:

Vladimíra Halienková, útvar sociálnych vecí:

Zoznam povinných príloh, ktoré sú potrebné doložiť k Žiadosti o prenájom nájomného bytu nájdete vypísané na str. 5 v tlačive „Žiadosť o prenájom nájomného bytu“. Čo sa týka Vášho prípadu – treba doložiť potvrdenie zo Sociálnej poisťovne o vyplatenej výške príjmu za práceneschopnosť za predchádzajúci kalendárny rok plus uplynulé mesiace tohto roka až do termínu podania žiadosti. A ten mesiac čo ste pracovali – treba doložiť potvrdenie od zamestnávateľa. Príslušné tlačivo je tiež súčasťou „Žiadosti o prenájom nájomného bytu“ (príloha č. 2) .

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín