Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
jarná soblahovská
Úvod  Občan  

Otázky a odpovede

Položte otázku:

Meno a priezvisko:
E-mail:
Text:
Otázka sa týka:
Odpoveď poslať aj na uvedený E-mail

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.


Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Odpovede Mesta Trenčín, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Trenčín na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Trenčín si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Zobraziť otázky a odpovede na tému:
Otázka od: Jan S., 23.06.2017
Dobrý deň, bolo by možné premiestniť, natočiť alebo pripojiť novú online kameru na areál nového letného kúpaliska aby bol prehľad o aktuálnej obsadenosti? Momentálne jedna kamera č.4 smeruje na povodné miesto starej plavárne a ostatné, čo sú v tej sade zobrazuju viac oblohy ako mesta... Ďakujem.
Odpoveď:

Jiří Slynko, kancelária prednostu:

Bola zriadená a nainštalovaná nová webkamera, monitorujúca priestory letného kúpaliska. Link na webkameru je v sekcii Mesto Trenčín - Kultúra a voľný čas – Šport a rekreácia – Letné kúpalisko Trenčín, čiže tu:  http://www.trencin.sk/118836.

Čo sa týka samotnej sekcie Online kamery, táto bude v rámci rekonštrukcie mestského webu tiež prepracovaná, jednotlivé pohľady budú upravené a prispôsobené aktuálnemu stavu a požiadavkám a v tejto sekcii bude integrovaný aj pohľad na letné  kúpalisko.

Otázka od: Beáta Palková, 21.06.2017
Prajem pekný deň, syn pracujúci v zahraničí celoročne dostal výmer za komunálny odpad za rok 2017. Ako rodinný dom sme boli prihlásený na množstvenný zber KO počet nádob 1 ks 120 l, vývoz 1x za týždeň - počet osob prihlásených na adrese 5, vrátane syna pracujuceho v zahraničí. Chcem sa spýtať, či už neplatí množstvenný zber KO. Ďakujem Palková Beáta
Odpoveď:

Katarína Tomášková, útvar ekonomický:

Poplatok za rodinné domy sa od 1. 1. 2017 povinne vyrubuje iba množstvovým zberom. Do množstvového zberu sú zahrnuté osoby, ktoré si občan uvedie v návratke. Vy ste návratku podali 7. 12. 2016 a uviedli ste 4 osoby. Syna ste si tam neuviedli, preto mu bol vyrubený paušálny poplatok. Pokiaľ sa zdržiava v zahraničí, môže si požiadať o odpustenie poplatku na rok 2017. Stačí podať žiadosť a doložiť aktuálne doklady preukazujúce, že sa zdržiava v zahraničí.

V prípade ďalších informácií ma kontaktujte telefonicky na 0902 924 973.

Otázka od: Roman, 20.06.2017
Dobrý deň, tri mesiace je v platnosti VZN o dočasnom parkovaní a tri mesiace na ulici Nová na pozemku vo vlastníctve mesta parkuje ráno, večer, cez víkendy biely Citroën (s EČ BL521CP) mimo vyznačených miest na parkovanie (takže pravdepodobne bez uhradeného parkovného). Pokiaĺ stojí druhé vozidlo na vyznačenom mieste oproti tomuto vozidlu, je zúžený priechod pre vjazd do radových garaží. Má majiteľ vozidla udelenú nejakú výnimku, alebo si z ľudí, ktorí si zaplatili a dodržujú VZN robíte srandu? Dá sa niekde podľa EČ vozidla zistiť úhrada parkovacej karty?
Odpoveď:

Ľuboslava Sedláková, kancelári primátora:

Na uvedené EČV nie je v evidencii kariet žiadny záznam. Ale je zrejmé, že si 4 -krát zaplatili parkovné cez sms, naposledy 19. 5. 2017.

Otázka od: Martina A., 17.06.2017
Dobry den, rada by som upozornila na neustale porusovanie zakazu vjazdu aut na kubransku kyselku. Napriek zakazovej znacke tam permanentne chodia auta a ohrozuju chodcov a deti. Pravdepodobne je to sposobene minimalnou moznostou zaparkovat pri hlavnej ceste, je tam parkovisko asi pre 6-7aut. Bude sa tato situacia riesit prosim Vas? Dakujem za odpoved.
Odpoveď:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru dopravy:

V blízkej dobe sa s rozšírením parkoviska zo strany mesta v tejto lokalite neuvažuje. Zvýšený počet parkujúcich vozidiel nie je spôsobený samotným prameňom kyselky, ale prevádzkou penziónu, ktorý nemá vybudované jedno jediné parkovacie miesto pre svojich klientov. Mesto nie je povinné, a nie je to ani správne, budovať parkoviská pre komerčné aktivity súkromných prevádzok.

 

Peter Sedláček, zástupca náčelníka mestskej polície:

Mestská polícia vykonáva monitorovanie a kontrolu na celom území mesta. Zistené priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky prejednáva v zmysle zákona č. 372/1990 Zb. Ak sa priestupky v tejto lokalite budú opakovať aj v budúcnosti, oznámte to bezodkladne na bezplatné  tel. číslo 159, respektíve 158 (PZ SR).   

 

Otázka od: Veronika Štáblová, 16.06.2017
Dobrý deň, chcem sa Vás spýtať, aká je suma (výrub dane) za komunálny odpad? A je možné, že v rôznych častiach mesta sa platí iná suma?? Mám na mysli bytovky, nie RD. Ďakujem.
Odpoveď:

Katarína Tomášková, útvar ekonomický:

Poplatok v bytových domoch sa vyrubuje buď paušálnym poplatkom alebo množstvovým zberom. Paušálny poplatok sa vyrubuje na osobu a kalendárny deň. Na rok 2017 je sadzba 0,081 €/deň. Ročný poplatok tak vychádza na 29,56 €. Bytové domy platiace množstvovým zberom platia na nádoby, ktoré reálne využívajú. Pri prepočítaní poplatku pri množstvovom zbere na bytový dom (celková suma za nádoby: počet občanov užívajúcich nádoby), môže byť poplatok iný ako ročný paušálny poplatok.

Otázka od: Eva, 16.06.2017
Dobrý deň, prosím vás hradí mesto ešte sterilizáciu túlavých mačiek alebo sa to už ukončilo? Ďakujem
Odpoveď:

Benjamín Lisáček, vedúci útvaru interných služieb:

Áno, mesto stále hradí sterilizáciu túlavých mačiek.

Otázka od: Slavomír Kubinyi , 16.06.2017
Dobry den, prosím o informaciu, kedy bude otvorené parkovisko pri Medikcentre na Zlatovskej ulici. Ďakujem
Odpoveď:

Iveta Kubišová, vedúca útvaru stavebného a životného prostredia:

Parkovisko pred Medikcentre na Zlatovskej ulici je právoplatne skolaudované. Ďalšími informáciami nedisponujeme.

Otázka od: Irena W., 15.06.2017
Dobrý deň, chcem sa opýtať zodpovedných, čo opravujú povrch chodníka na Električnej ulici pri nemocnici, či budú osádzať aj nové obrubníky. Zároveň by som rád navrhol výstavbu cca 100 metrov chodníka od zastávky pri nemocnici v smere na Laugaricio/Tr.Turná. Od tejto zastávky urobiť cca 100 metrov chodníka k ulici Poľnej na Novinách. Odjakživa tadiaľ chodili ľudia na zastávku a je tam už odjakživa vyšlapaná cestička aktuálne lemovaná vysokou trávou. Nedalo by sa vyčleniť niečo z rozpočtu na výstavbu úzkeho chodníka Veľa ľuďom by to uľahčilo život, pretože keď zaprší je tam blato. Ďakujem.
Odpoveď:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru dopravy:

Nové obrubníky sa osádzať nebudú - ide len o výmenu zvetraného povrchu. Žiaľ, chodník medzi Električnou ulicou a železničnou traťou do Chynorian určite budovať nebudeme - ide totiž o pozemok Železníc SR a tie nedovolia výstavbu chodníka k neexistujúcemu železničnému priecestiu, nakoľko nové železničné priecestia zákon o dráhach neumožňuje zriaďovať.

Otázka od: Michal Spaček, 14.06.2017
Dobrý deň. Chcel by som poukázať na nebezpečnú križovatku. Jedna sa o výjazd z noveho mosta na Bratislavkú cestu smer Nové mesto. Autá, ktoré majú záujem prejsť touto križovatkou musia čakať na autá, čo idu z NM tak isto aj na autá smerujúce do NM a ešte k tomu aj na autá, ktoré odbočujú na most. Je to dosť frekventovaná cesta a je tam aj dosť priestoru na povedzme kruhový objazd z jedným volným pruhom smer NM a jeden volný pripájací pruh smer nový most. To len môj typ. Ale otázka, je v pláne robiť niečo s touto križovatkou ?
Odpoveď:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru dopravy:

Keďže ide o križovatku nadradenej cestnej infraštruktúry - cesty I/61 a diaľničného privádzaču PD5, adresovali sme Váš podnet na Slovenskú správu ciest. Ich odpoveď tu zverejníme.

 

Zuzana Hromcová, hovorkyňa Slovenskej správy ciest:

Uvedenú križovatku projekčne nepripravujeme a ani v krátkej budúcnosti neuvažujeme s projekčnou prípravou a následnou jej stavebnou úpravou.

 

Otázka od: Katarina , 14.06.2017
Dobry den, mozem sa spytat kompetentných, ci im nevadi zapachaci smrad Trencin Opatova na roli p. Brezanovej - hnijuca kapusta, ktora hrozne zapacha uz od januara? A teraz v lete je to katastrofa.
Odpoveď:

Beáta Bredschneiderová, útvar stavebný a životného prostredia:

Pri obhliadke dňa 16. 6. 2017 žiaden zápach v Opatovej nebolo cítiť. Je potrebné upresniť, kde sa uvedený pozemok nachádza.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín